Byla to jízda je nová kniha autorky a online editorky Valentiny Lebové.

Byla to jízda je nová kniha autorky a online editorky Valentiny Lebové. Zdroj: CNC

Věřila jsem, že si zasloužím nevěru: Proč je láska často příliš silnou čarodějkou?

Každá láska je na samém počátku krásná a jedinečná. Až dny, které odžijete s druhým člověkem, nakonec ukážou, jestli je to láska na celý život, nebo jen škola k nezaplacení. Často mi opakoval, že mě vůbec nezná, a musím přiznat, že se nepletl, píše Valentina Lebová ve své nové knize Byla to jízda. Ukázky z její publikace můžete číst i na webu Ženy.cz, tady je čtvrtý díl literární minisérie.

Milovala jsem ho. Jako jsem nikdy nikoho nemilovala. I proto jsem to možná tak tvrdohlavě chtěla udržet. Ano, opravdu v tom mohla být i moje sobeckost, kdy jsem se lásky, kterou jsem tak mocně cítila, nechtěla za žádnou cenu vzdát. Jenže tak to nefunguje a život vás přesně naučí, co je potřeba.

TIP NA VIDEO: Vyplatí se být s někým, do koho se na první pohled nezamilujete?

V lásce, pokud je skutečná, člověk pozná svou vlastní slabost. Už chápu, proč se říká, že láska dokáže být destruktivní. Ta naše byla.

Nemáte na to někoho jen tak opustit, když ho bezmezně milujete, zato odpustit mu dokážete kdeco. Dokonce se necháte zatlačit do míst, odkud už nemáte kam pokračovat.

Nakonec uvěříte, že všechny soudy vyřčené na vaši hlavu jsou vlastně pravda, a hledáte vlastní vinu úplně všude. Dokonce jsem měla pocit, že i za ty nevěry jsem svým způsobem zodpovědná já. Kdybych přece nebyla tak hrozná, jak mi tvrdil, nikdy by mě nepodvedl... Nebo ano? Nevěra je pro mě známkou slabosti. Proč záměrně ubližujete někomu, kdo vás miluje? Proč ten, kdo chce podvádět, neodejde? A srdce? To je v těch chvílích kde?

Intimitu těla považuji především za intimitu dvou spolu tančících duší. Jakmile spolu dvě duše začnou souznít a tančit vedle sebe, vznikne láska, ať chceme, nebo nechceme. A začátky lásky jsou vždycky krásné.

Často mi opakoval, že mě vůbec nezná, že mu o sobě vůbec nic neříkám. V tom se nepletl. I když jsem moc chtěla, nešlo mi to. Asi to bylo tím, že i přes to, jak moc jsem ho milovala, necítila jsem s ním ono tolik potřebné spojení. Pokud totiž nevidím do duše toho druhého, jsem tak trochu jako kůl v plotě.

Vztahy jsou pro mě do značné míry rovinou intuice, která vás sama navede na cestu, jež je potřeba a za mě je ta správná. Je to jakýsi druhý stupeň po tom, kdy vás někdo zaujme. A napoví vám mnohé. Paradoxem na tom všem je, že člověk, který vás zná a dost toho o vás ví, podobnou větu nikdy neřekne. Protože ví. Ví, kdo a jací jste, co vám vykouzlí úsměv a co přivodí vaše slzy.

Knihu Byla to jízda od Valentiny Lebové si můžete zakoupit v naší on-line trafice iKiosek.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Doporučujeme

Načíst další články