Barevná exploze. Načerpejte energii z omalovánek

Relax, kreativita a stres je pryč. Také jste podlehli fenoménu omalovánek pro dospělé? Pokud (zatím) ne, právě tady k tomu máte jedinečnou příležitost! Nemusíte být malířem, ale třeba se jím budete chtít stát. Malování vás totiž pohltí.

Nový způsob, jak relaxovat, úlevný návrat do dětství i snadný ventil pro kreativitu - to všechno vám mohou nabídnout „dospělé“ omalovánky, které v poslední době zaplavily knihkupectví celého západního světa. A nejde jen o laciný trik ziskuchtivých nakladatelů. Omalovánky totiž svým pacientům předepisoval už klasik Carl Gustav Jung, který jako součást terapie doporučoval vybarvování mandal. I současní psychologové se shodují, že omalovánky dopřávají relax naší amygdale, tedy té části mozku, která může za vylučování stresových hormonů. Lidé trpící chronickým strachováním se při vybarvování uvolní a současně trénují schopnost soustředění. A samozřejmě je tu i kreativní stránka věci - barevná škála je jen na vás. Jak omalovánky potěší vaši mysl, můžete sami vyzkoušet na této dvoustraně. Stačí vzít do ruky pastelky nebo fixy.

Nechcete vybarvovat květinové vzory nebo mandaly? Nemusíte. Najděte si ty vaše. Milujete módu, baví vás architektura, zvířata, příběhy... motivů je nepřeberné množství. Času stráveného nad omalovánkymi nebudete litovat. A vaše děti budou tvořit s vámi.

Je čas malovat