Markéta Konvičková pro Dietu 10/2021

Markéta Konvičková pro Dietu 10/2021 Zdroj: časopis Dieta

Markéta Konvičková: Facku od života jsem si zasloužila

Nelehké období, kdy Markéta Konvičková bojovala s karcinoidem, je naštěstí to tam. Přesto na něj vzpomíná s pokorou a notnou dávkou uvědomění. Zdravotní komplikace si totiž podle vlastních slov nejspíš přivodila sama. Dnes je maminkou osmiměsíční holčičky a je šťastnější než kdy dřív. A to i přesto, že už téměř nezpívá.

Zatímco jiné zpěvačky překopaly kvůli kariéře život od základů a ze svých rodných měst a vísek v různých koutech republiky se přestěhovaly do centra showbyznysového dění – do Prahy – Markéta Konvičková zůstala v Třinci. Rodinná pohoda pro ni zkrátka byla důležitější než pomíjivá světla reflektorů. Po postu áčkové zpěvačky nikdy netoužila.

„Chtěla jsem zpívat, a že jsem se tím živila, to je spíš příjemný bonus,“ říká Markéta, která se své působení v hudební branži nedávno rozhodla přehodnotit. Důvodem bylo uspěchané tempo. „Měla jsem pocit, že jsem od patnácti do pětadvaceti prožila snad tři životy. Deset let v showbyznysu, pořád nějaké koncerty, přejezdy, mizerné jídlo na benzinkách, minimum spánku, do toho škola, státnice, stres. Bylo to divoké,“ přiznává.

TIP NA VIDEO: Co všechno prozradí tělo o vaší inteligenci?

Možná proto jí tělo dalo stopku a vytasilo se s vzácným nezhoubným nádorem na vaječníku, který musel být chirurgicky odstraněn. „Myslím, že jsem si tu facku po tom všem i zasloužila,“ tvrdí smířeně.

I přes nejisté šance na otěhotnění je dnes spokojenou maminkou dcery Amálky. Zpívání odsunula na vedlejší kolej a svoji pozornost namířila na sociální sítě a spolupráce se značkami. „Jsem vděčná, že to můžu dělat z ohrádky, zatímco sleduju, jak mi roste dítě. Mojí srdcovou záležitostí ale stále zůstává hudba,“ uzavírá.

Více o Markétě Konvičkové se dočtete v otevřeném rozhovoru v novém vydání časopisu Dieta. Koupit ho můžete v naší on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma.

.
. | Zdroj: časopis Dieta