Restovaná zelenina se sýrem halloumi

Restovaná zelenina se sýrem halloumi Zdroj: recepty.cz

Zdravá letní večeře: Restovaná zelenina se sýrem halloumi!

Grilovaný sýr halloumi s restovanou zeleninou a koriandrovým pestem je skvělým tipem na lehkou večeři, po které zaručeně nepřiberete. Pokud nejste milovníci koriandru, připravte stejným způsobem pesto z petrželové natě nebo bazalky.

Suroviny: 2 ks menší cukety, 2 ks červené papriky, 2 hrsti cherry rajčátek, 2 ks jarní cibulky, 400 g sýru halloumi, olivový olej a sůl

na koriandrové pesto: 1 svazek koriandru, 1 stroužek česneku, 1 hrst slunečnicových semínek, 80 ml olivového oleje a sůl

Postup:

1. Připravte pesto. Do mixéru dejte všechny suroviny, koriandr použijte i se stonky, a důkladně rozmixujte. Osolte. Konzistenci můžete upravit přidáním trochy oleje.

2. Cukety nakrájejte na kolečka, papriky na kousky, rajčata na poloviny, jarní cibulky na kolečka. Na větší pánvi rozpalte trochu olivového oleje a nejprve začněte restovat cukety, po chvíli přidejte papriky, pak rajčata a až krátce před dokončením cibulky. Zeleninu osolte a rozdělte na talíře.

3. Halloumi nakrájejte na plátky silné asi 1 cm a opečte z obou stran na grilovací pánvi lehce potřené olejem. Opečený sýr přidejte k zelenině a vše bohatě zakápněte pestem.

Další skvělé recepty najdete na webu Recepty.cz!

Doporučujeme

Načíst další články