Velikonoce s lepkem i bez! Upečte nejlepší mazanec, beránka a boží milosti

Tradice vyžaduje symbolické pečivo, to ale neznamená, že nemůže mít různé formy nebo druhy těsta. Jaro je přece také hravost.

Kynutý beránek

1 beránek, příprava: 50 minut + kynutí + pečení

Suroviny: 120 ml polotučného mléka, 100 g másla, 500 g hladké mouky, 40 g droždí, 1 balíček vanilkového cukru, 50 g krupicového cukru, špetka soli, 3 žloutky + vejce na potření, 100 g zakysané smetany

V ohřátém mléce rozpusťte máslo. Mouku prosejte do velké mísy a uprostřed udělejte důlek. Rozdrobte do něj droždí, posypte ho vanilkovým cukrem, zalijte polovinou vlažného mléka a nechte vzejít kvásek.

Přisypte zbytek cukru, vlijte zbylé mléko s rozšlehanými žloutky, zakysanou smetanu a sůl, pak vmíchejte rozpuštěné máslo. Vypracujte hladké vláčné těsto. Zakryjte ho utěrkou a nechte 30 minut kynout na teplém místě. Těsto rozválejte na plát, rozdělte na 2 díly, stočte je do rolády a ty nakrájejte na kousky.

Z odkrojků těsta udělejte 3 válečky a vytvarujte z nich hlavu a rohy. Na plech vyložený pečicím papírem začněte skládat beránka. Nejprve hlavu, pak dokola nakrájené kousky rolády, které tvoří tělo. Troubu rozehřejte na 200 °C.

Beránka nechte na teplém místě 20 minut kynout. Pak ho potřete rozšlehaným vejcem a pečte 15 minut, snižte teplotu na 180 °C a dopečte dozlatova, asi 35 minut. Nechte vychladnout. Před servírováním ho posypte moučkovým cukrem.