Tradiční tvarohové knedlíky s jahodami: Sladký oběd, který si zamilujete

17. července 2021 • 06:00
Jahodové knedlíky, česká klasika, která k létu patří • Foto: iStock

Jedno z nejoblíbenějších českých jídel? Máme jasno! Tvarohové knedlíky v sobě totiž spojují dvě naše úžasné suroviny – tvaroh a jahody. A také vzpomínky na prázdniny u babičky a mocné hyperglykemické koma, kterým nás toto sladké jídlo posílá do absolutního ráje.

Ingredience:

250 g měkkého tvarohu, 200 g jahod, 1 vejce, 4 lžíce másla, 150 g hrubé mouky, 50 g moučkového cukru, sůl

Poměr jedno vejce na jednu vaničku tvarohu je jednoduchý a snadno si ho zapamatujete. Množství mouky bude vždy podle citu. Ideálně ale zhruba 3 až 4 lžíce na jeden tvaroh. Pokud děláte knedlíky poprvé, začněte se 150 g mouky.

Určitě si taky předem připravte věci na ozdobu – rozpuštěné čerstvé máslo a moučkový cukr.

Postup:

1. Do mísy vyklopte tvaroh, přidejte vejce, špetičku soli a promíchejte. Přidejte hrubou mouku, krátce promíchejte a nechte chvíli odležet.

2. Mezitím si připravte velký hrnec s vroucí vodou. Očištěné jahody osušte, ty větší podle potřeby rozkrojte.

3. Těsto po krátkém odležení vyklopte na pomoučenou pracovní plochu. Zbytečně jej nehnětejte, jen ho s pomocí trochy mouky vyválejte do tvaru válečku (5 až 6 cm v průměru).

4. Z válečku pak odkrajujte dílky těsta, které v dlani rozmáčkněte. Do středu přidejte jahodu, opatrně ji obalte těstem a nakonec ještě trochu vyválejte do tvaru kulatého knedlíku. Šišatost ani občasná tenká stěna vůbec nevadí. I když se to často všude píše, tak tvarohové knedlíky nemají moc velkou chuť praskat.

5. Vytvarované knedlíky opatrně vložte do vroucí vody a vařte asi 5 minut. Uvařené knedlíky pak opatrně vylovte děrovanou naběračkou a před nandáním na talíř naběračku osušte o ubrousek nebo utěrku. Podávejte s rozpuštěným máslem a moučkovým cukrem.

Tipy:

Čím víc mouky přidáte, tím budou knedlíky tužší. Stejné je to s hnětením – čím víc budete těsto hnětat, tím budou knedlíky gumovější. Je to i důvod, proč se na tvarohové knedlíky používá hrubá mouka. Vše s jedním cílem – co nejvíce zbrzdit vyvinutí lepku (a s tím související pružnosti) v těstě.

Pro extra bohaté knedlíky nahraďte vejce dvěma žloutky (žloutek je tučnější a dá knedlíkům pěknou barvu).

Vedle másla a moučkového cukru můžete knedlíky podávat se strouhaným tvarohem, zakysanou smetanou nebo je můžete obalit ve strouhance opražené na másle.

A co další ovoce? Jasná věc! Jahody, meruňky, švestky jsou nejlepší. Když jste šikovní, tak klidně i borůvky, rybíz nebo maliny.

Autor: redakce Ženy.cz
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy