Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: iStock.com

Tohle jsi přehnal! Pět znamení zvěrokruhu, která vás v hádce dokážou opravdu ranit

Napětí před vánočními svátky vrcholí a vybouchnout kvůli maličkostem je čím dál snadnější. Některá znamení zvěrokruhu ale k hádkám přistupují konfliktněji než ostatní – promítají do nich svou soutěživost, neústupnost i třeba netečnost. Patříte mezi ně vy nebo váš partner?

Kozoroh

Kozorohové jsou obecně hodně ambiciózní, cílevědomí a pracovití, takže těžce nesou, když jim někdo nestačí nebo kříží jejich plány – v takových chvílích se dokážou chovat až neurvale. Obecně ale své city spíše skrývají a je těžké dostat se jim takzvaně pod kůži. V hádkách mohou působit chladně a nezaujatě až opovržlivě, obzvlášť chcete-li s nimi řešit nespokojenost ve vztahu. Ve skutečnosti je to tím, že konflikty nesnášejí a hlasitý křik je pod jejich důstojnost. Kozoroh je také pověstný tím, že jen tak nezmění svůj názor.

TIP NA VIDEO: Jak jednotlivá znamení prožívají Vánoce?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Lev

Lvi patří mezi rozené vůdčí typy s přirozeným charismatem a autoritou. O svou pozici se však také velmi neradi dělí. Těžce nesou, když s nimi někdo nesouhlasí, odpor je přímým útokem na jejich ego. Lvi se snadno vžívají do role drama queens a zlobí se, když je někdo nebere vážně. Povznést se a zasmát na vlastní účet? Nic pro Lva. Do hádek tohle ohnivé znamení projektuje svoji soutěživost a více než pro koho jiného pro něj platí, že musí mít poslední slovo – jinak se konflikt může neúnosně protáhnout.

Pokračování 3 / 5

Střelec

Střelec je považován za nejoptimističtější znamení zvěrokruhu. Bývají to dobrodružní, svobodomyslní lidé, kteří se rádi baví. Nicméně i oni mohou být velmi „vševědoucí“ a svéhlaví. Své protějšky vyvádějí z míry někdy až brutální upřímností, která dokáže zabolet, a na oplátku sami vyžadují pravdomluvnost. Typickým spouštěčem partnerských hádek u Střelců bývá jejich neochota dělat to, co je nebaví. I když to na druhé působí sobecky, Střelec bývá, co se týče omezování svých svobod, velmi neústupný.

Pokračování 4 / 5

Štír

Štír už od dětství špatně snáší kritiku, a pokud ho někdo raní, ukládá si to do paměti. V konfliktech mu není cizí ani určitá pomstychtivost, zatímco v hádkách se nezdráhá uchylovat k manipulativním technikám. Štíři bývají nedůvěřiví až podezřívaví a ve vztazích patří k nejžárlivějším znamením. Není jednoduché před nimi skrývat nějaké tajemství, v lidech dokážou číst jako málokteré znamení. Navenek působí vyrovnaně, ale nesnášejí, když si někdo hraje s jejich city.

Pokračování 5 / 5

Beran

Beran v tomto seznamu nemůže chybět. Jde o ohnivé znamení, kterému je vlastní vášeň a urputnost. Pokud se Beran cítí ublížený, snaží se jít do konfrontace, aby protihráče přesvědčil, že je v právu – a nepřestane, dokud nedá najevo pochopení. Berani také nepatří k nejempatičtějším znamením, konflikty někdy samolibě vyhrotí, aniž se ohlížejí na důsledky a city druhých. Na druhou stranu tatáž energie a přirozená bojovnost jim v životě umožňují dosahovat i vyšších cílů.