.

. Zdroj: Profimedia.cz

Tereza Maxová: Na Češích jsem vždycky viděla to dobré

V osmnácti odjela do velkého světa a stala se jednou z nejúspěšnějších světových topmodelek. Neměla to vždycky rozhodně snadné, ale byla zvyklá věci nevzdávat. Po třiceti letech se Tereza Maxová rozhodla vrátit domů, do Česka. Je tady, vypadá pořád nádherně a bere všechno z té lepší stránky. Tak, jak to dělá celý život.

„Smysl života je v životě, to říkal můj dědoušek. V tom, že člověk žije pospolitě, ve vztazích, v příbězích, kterými se navzájem ovlivňujeme. Je důležité žít v komunitě. Pomáhat si,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro časopis Moje psychologie modelka Tereza Maxová, která se nyní i s rodinou usazuje v Česku.

Jak nás po svém dlouholetém pobytu v zahraničí vnímá a jaký pro ni byl návrat po tolika letech? „Já jsem vždycky na Češích viděla to dobré. Mám ráda český humor. Jsme kultivovaní, vzdělaní, máme bohatou kulturu, historii. Na to, jak jsme malý národ, jsme se dokázali prosadit ve světě v různých oborech. A vracela jsem se mezi lidi, mezi kterými je mi dobře. Je tu moje rodina. Mám tu můj tým holek v nadaci, se kterými děláme něco, co dává smysl. Děti mají české kamarády, seznamují se s místní kulturou, objíždíme hrady a zámky, koukáme na české filmy, jíme česká jídla, zkrátka jsme zpět doma.“

Celý rozhovor a další skvělé články najdete v novém vydání časopisu Moje psychologie. Kupte si ho v naší online trafice iKiosek.cz! Dnes objednáte, zítra už ho máte ve schránce. A doprava je zdarma.

.
. | Zdroj: Archiv Mojí psychologie