Tři sestry

Tři sestry Zdroj: Tři sestry

Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho
Jakub a jeho pán
Vandráci – Vagamundos v kompletní sestavě. Zleva Jan Révai, Pavel Liška a Hynek Bernard
Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho
Frontman kapely Mňága a Žďorp Petr Fila při jednom ze série koncertů Online Zkušebna Live!
6
Fotogalerie

Série #kulturažije zařazuje legendární divadelní představení i best of hudebních stálic

Je to přesně měsíc ode dne, kdy byla zakázána všechna divadelní, hudební a filmová představení, výstavy i další kulturní události s účastí nad 30 osob. A jen o pár dní méně od spuštění série #kulturažije, kterou na nouzový stav zareagovala internetová televize Mall.tv ve spolupráci s dárcovskou platformou Donio.cz.

Všechny odvysílané koncerty, inscenace a jiné kulturní akce v rámci série #kulturažije jsou k vidění zdarma na www.mall.tv po celou dobu platnosti mimořádných opatření.

Denně k nim navíc přibývají další, přičemž výjimečné kulturní zážitky nechybí ani v připravovaném programu. Jeho součástí bude mimo jiné komedie Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, která byla přeložena do 15 jazyků a aspirovala i na uvedení na Broadwayi. Místo celosvětového věhlasu se jí ale dostalo normalizačního zákazu. Navzdory nucené pauze je příběh lidumila, který se málem stane několikanásobným vrahem, nedílnou součástí repertoáru Činoherního klubu od roku 1966 dodnes. A Boleslavu Polívkovi v roli egoistického Burkeho v něm zdárně a neméně egoisticky sekundují Ivana Chýlková, Jaromír Dulava a Ondřej Vetchý.

Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho
Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho | Zdroj: (foto Činoherní klub

K nejdéle hraným patří také inscenace Jakub a jeho pán, kterou internetová televize přinese ve spolupráci s Divadlem Bez zábradlí. Hra Milana Kundery s podtitulem Pocta Denisi Diderotovi je ironickou variací na román Jakub Fatalista, ve které excelují Jiří Bartoška a Karel Heřmánek.

Jakub a jeho pán
Jakub a jeho pán | Zdroj: foto Divadlo Bez Zábradlí

Nováčky na scéně nejsou ani kapely Tři sestry a Mňága a Žďorp. Ta první letos plánovala na jarním Vinyl tour oslavit 35 let existence, ze série 12 vyprodaných koncertů ale stihla odjet pouze jediný. Neplánovanou odmlku si proto vynahradí přímým přenosem z Paláce Akropolis slibujícím 1,5hodinové ohlédnutí za dosavadní diskografií a výběr toho nejlepšího z ní včetně skladeb Aida, Kovárna, Mexiko nebo Modlitby pro partu. Best of s podtitulem „Very spešl koncert“ chystá živě také šestičlenná formace v čele se zpěvákem Petrem Fialou, která tentokrát opustí zdi své rožnovské zkušebny a zahraje tak, jako „na svatého Dyndy".

Tři sestry
Tři sestry | Zdroj: Tři sestry

A cestu, která může být cíl, si připomenou i Vandráci – Vagamundos. Herci Pavel Liška, Jan Révai a kameraman Hynek Bernard projeli na motorkách Střední Ameriku. Nejdřív byli viděni v Panamě, pak mířili do džunglí Kostariky, vandrovali po velké Nikaragui, přes varování projeli Honduras, pak i zemi plnou vulkánů El Salvador, nádhernou Guatemalu, maličké Belize a obrovské Mexiko. S diváky Mall.tv se herecké duo podělí živě jak o zážitky k neuvěření, tak o zkušenosti k nezaplacení a nastíní své další plány. Čas bude i na dotazy prostřednictvím live chatu.

Vandráci – Vagamundos v kompletní sestavě. Zleva Jan Révai, Pavel Liška a Hynek Bernard
Vandráci – Vagamundos v kompletní sestavě. Zleva Jan Révai, Pavel Liška a Hynek Bernard | Zdroj: foto Vandráci – Vagamundos

Program #kulturažije je možné sledovat zdarma v Česku i na Slovensku na www.mall.tv, v mobilních a Smart TV aplikacích (Samsung, LG, Apple TV a Android TV). Změny v něm jsou vyhrazeny, aktuální informace jsou průběžně zveřejňovány na Facebooku, Instagramu a Twitteru @malltelevize.

DATUM ČAS PŘEDSTAVENÍ

ÚT 14.4. 14:00 Svět knihy – Petra Soukupová

17:00 Ivo Kahánek – Příběh klavíru

18:00 CAMP: Velké změny Prahy

20:00 Činoherní klub – Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho

ST 15.4. 14:00 Svět knihy – Petr Stančík

17:00 ČNSO – Tribute2Headhunters

18:00 Divadlo Polárka – Naše třída

ČT 16.4. 14:00 Svět knihy – Bianca Bellová

17:00 Pavel Bořkovec Quartet

18:00 Vandráci – Vagamundos

20:00 Činoherní klub – Velmi křehké větve v tvůrčím procesu

00:00 Jihočeské divadlo – La Traviata

PÁ 17.4. 17:00 ČNSO – Jazz Efterrätt

19:00 CAMP: Camping s O. Cihlářem – Vladimíra Sýkorová a Mardoša

20:00 Tři sestry

22:00 Národní divadlo – Sezóna 2018/2019 Opery ND a Státní opery

SO 18.4. 19:00 Mňága a žďorp

20:00 Činoherní klub – Velmi křehké větve, díl 1.

NE 19.4. 20:00 Doga

Bude upřesněno Divadlo Bez Zábradlí – Jakub a jeho pán