Vyražte do nového roku bez kocoviny

Vyražte do nového roku bez kocoviny Zdroj: Shutterstock

Nový rok bez kocoviny? 8 tipů na první pomoc

Dobrá žena prý buď pije, nebo nalévá. Pokud patříte do první kategorie a nechcete, aby vás na Nový rok bolela hlava, vyzkoušejte osvědčené recepty na ráno bez kocoviny.

Pokračování 2 / 3

Nepijte nalačno

Už naše babičky dobře věděly, že pít na prázdný žaludek znamená průšvih. Než vyrazíte na oslavu, raději si dopřejte něco malého tučnějšího. Alkohol se díky tuku bude vstřebávat pomaleji a nebudete rychle opilá.

Nekombinujte

Mixovat různé druhy alkoholu se nevyplácí. Raději se držte jednoho druhu a průběžně si dopřejte sklenku vody. Vydržíte déle a také zabráníte případné dehydrataci organismu.

Řekněte stop

Pokdu cítíte, že už víc alkoholu nezvládnete, raději se jděte na chvíli projít ven. Nenechte se přemlouvat k dalším panákům ani zběsilým kombinacím. Raději si dejte vodu, džus nebo limonádu.

Pozor na cigarety

Alkohol výrazně zvyšuje chuť na cigarety. Patříte-li mezi kuřáky, raději se snažte cigarety omezit. Krabička dvě v kombinaci s alkoholem jsou spolehlivá cesta k úporné bolesti hlavy.

Voda na dobrou noc

Pokud jste to s alkoholem přehnala, vypijte před usnutím minimálně půl litru vody. Nic nezkazíte pokud si dáte také sprchu.

Pokračování 3 / 3

Návody jak se vyhnout kocovině známe všechny lépe než vyjmenovaná slova. Když se ale oslava zvrhne, nezbývá než druhý den tiše trpět. Nebo ne?

Doplňte minerály

Alkohol nezpůsobuje pouze dehydrataci, ale také tělo připraví o důležité látky a minerály. Doplnit vám je pomůže sklenice vody s multivitaminovou tabletou nebo Vincentka.

Hýbejte se

Účinným pomocníkem v boji s kocovinou je pohyb. Pokud vám není úplně nejlépe, dopřejte si procházku na čerstvém vzduchu, jděte si zaběhat nebo si naordinujte jiný druh pohybu.

Spravte si žaludek

Po bouřlivém večírku vás nepotrápí pouze bolest hlavy, ale také žaludek. Zklidnit ho můžete třeba rychlou domácí česnečkou nebo výživným hovězím vývarem se zeleninou. Dobře vám může udělat i poctivá cibulačka.

Doporučujeme

Načíst další články