Nejkrásnější diáře a zápisníky pod stromeček: Luxusní, eko i motivační

Milujete notýsky, zápisníky a diáře? Pak je určitě dáváte rádi i ostatním pod stromeček. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější a nejzajímavější, ať už si vaši blízcí potrpí na luxusní design nebo je pro ně nejdůležitější ekologická stopa výrobku. 

Luxusní papírové diáře a ručně vyráběné zápisníky jsou opět v módě. Nikdo už nechce mít všechny vzpomínky a upomínky jen v chytrém telefonu. Naopak, mobily je žádoucí odkládat, a právě proto mívá většina z nás i papírový diář. Ten může sloužit nejen jako plánovač schůzek a povinností. Čím dál tím více lidí ho využívá i pro psaní jakéhosi deníku nebo pro rychlý záznam nápadů a myšlenek.

Rok od roku jsou oblíbenější i takzvané motivační diáře, které vám nejen poskytnou prostor pro plány, ale jsou zároveň inspirací pro klidný nebo naopak zážitky nadupaný život. Ať chcete žít více ekologicky, cestovat, zaměřit se na seberozvoj, hledat v životě více radosti nebo třeba trénovat na sportovní výkon, v tom všem vám může být diář průvodcem i koučem.

A pokud si nejste jisti, zda váš blízký už nějaký takový diář nemá nebo nedává přednost jen jedné značce, pak jsou tu zápisníky nedatované. Takové, které může začít používat kterýkoliv den v roce nebo využít pro úplně jiné účely.

Tipy na nejkrásnější designové diáře z dílen českých tvůrců i ze zahraničí najdete v galerii: