Kultura i zábava, to je víkend ve společnosti KoresponDance | Ženy.cz
 


Kultura i zábava, to je víkend ve společnosti KoresponDance

Prezentace klienta | 25. června 2019 • 00:00
Festival KoresponDance • Foto: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, z.s.

Hledáte kulturní zážitek i zábavu v jednom? Tak to si nenechte ujít sedmý ročník festivalu KoresponDance. Během vystoupení plných současného tance, pohybového divadla i akrobatických prvků se vám bude tajit dech.

-->

Ať už jste fanynka citlivých příběhů vyjádřených tancem nebo naopak dynamického nového cirkusu, vaší pozornosti by neměl uniknout festival KoresponDance. Ten se pravidelně koná jeden den v Praze a po dobu třech dní ve Žďáru nad Sázavou. Že to není zrovna blízko? Ta cesta ale stojí za to. Udělejte si výlet buď s kamarádkami, nebo celou rodinou a vychutnejte si kulturní zážitky ve výjimečných kulisách žďárského zámku.  

Nabitý sedmý ročník

I pro letošní ročník vybírala zakladatelka festivalu Marie Kinsky hosty velice pečlivě. Díky tomu se letos ve Žďáru nad Sázavou sejdou umělci z pěti kontinentů. K vidění bude 13 jedinečných představení, z nichž si vybere i ten nejnáročnější divák. Vyhledáváte spíš adrenalin? Tak si nenechte ujít představení skupiny Joli Vaynn, která vystoupí v pátek i v sobotu, originální open-air novocirkusovou show s názvem ENVA, ani fenomenální přehlídku energičnosti i pohybové poezie v podání skupiny Compañía de Circo “eia” v představení inTarsi. Pokud vás zajímají spíše taneční představení, nenechte si ujít duet s názvem No(s) terres, představení Magic Show v podání Billyho Mullaneye a Nielse Weijera, nebo skvělou hudbou doplněné představení ZIG ZAG francouzských tanečníků. Českou republiku na festivalu zastupuje mladá a talentovaná tanečnice a choreografka Agáta Jarošová a se svým sólem s názvem PLI Viktor Černický. Právě PLI si z letošní České Taneční Platformy odvezlo Hlavní cenu poroty i Cenu diváků.  Agáta vystoupí v sobotu a v neděli, Viktor pouze v pátek.

Diskuse, zábava pro děti i ghanské tradice

Hlavní pozornost diváků se samozřejmě upíná k tanečním představením, významnou součástí je ale také doprovodný program, který z festivalu dělá jedinečnou událost pro celou rodinu. Děti se zabaví v tvůrčích dílnách, při představení dětí z tvůrčího tábora nebo v Ateliérech pro děti, kde se naučí základy tance, divadla a nového cirkusu. Na dospělé tu čekají diskuse na aktuální témata i rozmanité workshopy pod vedením českých i světových umělců. Všem pak své dveře otevírá zámek se svými interaktivními výstavami. Třešničkou na dortu jsou letos workshopy pod vedením tanečníků z Ghana Dance Ensemble. Ti vás v sobotu od 14 hodin v rámci Ghana Dance Workshop seznámí s africkým tancem i podmanivými rytmy, v neděli se pak můžete těšit na Workshop ghanské kuchyně. A věřte, že se je na co těšit, vždyť příprava jídla je v Africe společenskou událostí. 

VIDEO Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, z.s.

Battle: výzva nejen pro profesionální tanečníky

Téměř celé sobotní odpoledne a večer bude patřit Experimentálnímu battlu. Tato podívaná, která vznikla ve spolupráci s umělcem Kristiánem Mensou, se v rámci festivalu představí vůbec poprvé. Na taneční „souboj“ se sjedou tanečníci ze všech koutů republiky, soutěžit se bude v kategorii Open Styles, takže jakýkoliv taneční styl nebo projev je vítaný. V porotě usedne Marie Kinsky, contemporary tanečnice Anna Holmström ze Švédska, hip-hop tanečník Jerson z Francie a člen skupiny Cie Alexandra N’Possee Abdennour Belalit. O hudbu se postará DJ Wee.

Užijte si víkend plný kultury a zábavy, vyrazte 12. července do Žďáru nad Sázavou a nechte se unášet na inspirativních vlnách festivalu KoresponDance. Více informací na www.korespondance.cz.

Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy