.

. Zdroj: Archiv Mojí psychologie

.
2
Fotogalerie

Kateřina Kaira Hrachovcová: Ve vztazích vydržím opravdu hodně

Pro některé lidi je to neuchopitelná žena, která občas říká i nepochopitelné věci, pro jiné introvertní exhibicionistka nebo hééérečka, která už neví, co by, a tak maluje obrazy a kvůli svému tetování se postupně sama stává živým obrazem… Herečka Kateřina Kaira Hrachovcová budí prostě v lidech emoce. A taky nejspíš zvědavost, co je vlastně zač. Co je její image, póza a co je skutečně ona samotná? Přiznám se, že to všechno zajímalo i mě.

Možná začnu trochu povrchně, ale nemůžu se na to nezeptat, protože to je asi jedna z prvních vizuálních věcí, kterou na vás člověk zaregistruje. Vaše tetování. Budí ve vás jednotlivé motivy nějaké emoce? Jsou pro vás něčím symbolické?

Tak určitě vnímám tetování jako neoddělitelnou součást sama sebe, kterou mám ráda. Ono by to vlastně ani jinak být nemělo, když se člověk nechá „počmárat“. Že jo? A co se týče konkrétních obrázků, přesně vím, co kde je, proč to tam je, co mě k tomu v danou chvíli motivovalo a inspirovalo. Třeba moje první tetování, tak to je můj symbol, moje značka.

Evokují vám ty obrázky na těle určitá období vašeho života?

Konkrétní období asi jednotlivé obrázky nemapují, to tak nevnímám. Ale protože to všechno vychází ze mě samotné, tak je to jistý odraz mého života. Kdybych žila jinde a jinak a vedle někoho jiného, tak bych tyhle obrazy na sobě neměla… Mám ale každé tetování spojené s tatérem, který se na něm „podepsal“. Vnímala jsem to vždy jako určitý rituál. Ono by to tak s tetováním vlastně mělo být, historicky byl význam tetování především rituální. Vybavuji si přesně, o čem jsem si s člověkem, který mě tetoval, povídala, jak jsem se u toho cítila, co se mi honilo hlavou, čemu jsme se zrovna smáli…

.
. | Zdroj: Archiv Mojí psychologie

Kdy jste se takhle začala vybarvovat?

Asi před šesti roky. Šlo to vlastně souběžně s tím, že jsem v té době začala i hodně malovat velké obrazy. Bylo toho hodně, co jsem tehdy potřebovala namalovat, beze slov dát najevo, co se ve mně odehrává… A ta potřeba byla tak silná, že se to objevilo i na mém těle právě v podobě tetování.

Co o vás vůbec vypovídá, že jste potetovaná?

Třeba to, že si dělám, co chci… Ale mě spíš zajímalo, kdybych se na to mohla zeptat já vás. Co si myslíte, že to o mně říká?

Celý rozhovor a další skvělé články najdete v novém vydání časopisu Moje psychologie. Kupte si ho v naší on-line trafice iKiosek.cz! Dnes objednáte, zítra už ho máte ve schránce. A doprava je zdarma.

Doporučujeme

Načíst další články