Video placeholde

Kam vyrazit nakupovat? Milán, Vídeň a Helsinki vás volají!

Co spojit návštěvu zajímavého kulturního a historického města s fashion nákupy? Ideální kombinace, jak se poprat s blížícími se pochmurnými dny. Vyrazte do měst k nakupování přímo vybízejících. Vezměte s sebou kamarádku a leťte.

Tak jako na jaře a na podzim hýbou módním světem fashion weeky, tak i váš šatník v tomto období potřebuje změnu. Obě tato roční období jsou skvělá v tom, že můžete vrstvit, mnohem více kombinovat než v létě, kdy vám stačí jedny šaty a dost. Svěží vítr do svého šatníku dostanete z těch nejlepších módních časopisů, kterými jsou ulice fashion metropolí.

Pokračování 2 / 6

1. Milán

Galleria Vittorio Emanuele II , Milán
Galleria Vittorio Emanuele II , Milán | Zdroj: istock.com

Byl zajímavým a živým místem už od dob, co byl hlavním městem západní poloviny Římské říše. A tak je tomu dodnes. Až své zvídavé srdce uspokojíte toulkami po historických skvostech, jako je impozantní mramorový Duomo či dechberoucí La Scala, sneste svůj zrak do ulic a budete se cítit jak v módním časopise.

Inspirujte se osobitým stylem Miláňanů a vyrazte nakupovat. Určitě do největšího nákupního centra v celé Itálii Serravalle Designer Outlet poblíž Milána, kde seženete nejznámější značky se slevou až pětasedmdesát procent. Nepovšimnuta nesmí zůstat ani legendární milánská nákupní pasáž Galleria Vittorio Emanuele II. I kdybyste si měla koupit jen jednu věc, měly by to být italské boty. Pro kvalitní obutí zajděte do obchodu Hogannana Via Monte Napoleone. Ikonické kabelky Balenciaga seženete v butiku na via Santo Spirito.

Pokračování 3 / 6

2. Vídeň

Graben street, Vídeň
Graben street, Vídeň | Zdroj: istock.com

Je to skoro za humny a můžete si užít nakupovací orgie. Designer Outlet Pandorf je velký nákupní komplex se sto padesáti značkovými prodejnami. Půl hodinky od Vídně a máte svoji Chanelku. Každý pátek a sobotu jezdí z centra takzvaný shuttle bus. Kdo chce zůstat ve Vídni, nebude pozadu. Značky, které znáte z Čech, tu nabízejí mnohem větší kolekce za mnohem menší peníze, a to i v období mimo slev. Vyrazte na Mariahilfstrasse.

Pokračování 4 / 6

3. New York

Times  square, New York city
Times square, New York city | Zdroj: istock.com

Je to trochu z ruky, ale kdo jednou v New Yorku nakupoval, může říct, že vám z toho půjde hlava kolem. Vyhlaste shopping půst a šetřete si na nákupy v nákupním centru Dover Street Market, jenž má nádherný interiér a spoustu jak nových, tak osvědčených značek. Kdo je milovníkem vintage módy, bude nadšen. Vyrazit lovit své fashion poklady můžete třeba do obchůdku Amarcord.

Pokračování 5 / 6

4. Helsinki

Pouliční trh, Helsinki
Pouliční trh, Helsinki | Zdroj: istock.com

Kdo se nebojí výraznějších barev, divočejších sukní a hravé módy, měl by vyrazit do tohoto severského města. To, co si zde koupíte, s tím jistě vybočíte z davu. Navštívit můžete butik My o My, kde se zamilujete do kousků od začínajících módních návrhářů. Plus další šik kousky prodává Liike. A na ty další budete narážet na každém kroku.

Pokračování 6 / 6

5. Paříž

Nákupy v Paříži. Levně i draze.
Nákupy v Paříži. Levně i draze. | Zdroj: istock.com

Samozřejmě módní metropole, kterou nemůžeme opomenout. Nákupy v ní jsou však celkem drahé. Můžete vyrazit do nákupní Galerie Lafayette, ale připravte si pěkně naditou peněženku. Jestli chcete najít opravdové módní kousky, které vás očarují a nebudou stát majlant, podívejte se do BHV, rue de Rivoli, kde nakupuje většina Pařížanů, ceny nejsou příliš vysoké a najdete tu vše, co potřebujete. Máte-li ráda vintage, po těch nejmenších secondhandech v postranních uličkách moc nepokukujte, většinou oblečení nebývá moc dobré, ani kvalita a vše bývá dosti omšelé. Pro lepší vintage vyrazte do Vintage Clothing Paris, rue de Crussol, kde nakupují i modelky. Najdete tu modely známých tvůrců od 30. do 80. let, vše je krásně naaranžováno a přehledně uspořádáno. Ceny jsou vzhledem k originalitě a kvalitě velmi nízké.