Jógou pro pevný střed těla – cvičte s časopisem Dieta

Jógou pro pevný střed těla – cvičte s časopisem Dieta

Jak na štíhlé a pružné tělo? Zkuste jógu pro pevné břicho!

Nejen vyváženou stravou a kalorickým deficitem vzniká krásné tělo. Štíhlá linie chce i trochu pohybu, ten vás ale musí především bavit. Vyzkoušejte třeba jógu zaměřenou speciálně na zpevnění břišních svalů a zacvičte si on-line podle videa s lektorkou Šárkou Štursovou!

Jóga znamená rovnováhu, vyváženost, učení trpělivosti i harmonii. Je vhodná opravdu pro každého a z mnoha stylů, které nabízí, si každý může vybrat přesně ten, který mu osobně nejvíc vyhovuje. Co dělat, když chcete skrze jógu nejen dosáhnout klidu a vyrovnanosti, ale také třeba pevného těla? To prozradí lektorka ŠárkaŠtursová.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Podle ní je jóga perfektní například pro po posílení středu těla. „Pevné břicho je sen mnoha žen, takzvaný six pack ale není určitě nutný. Spíš bych doporučila zaměřit se na svaly, které nejsou tolik vidět, a to jsou ty v hlubších vrstvách,“ říká Štursová.

Pevný střed je opravdu základ, který je potřeba ke zdravému držení těla, ale třeba i ke správnému provedení posilovacích cviků určených pro jiné tělesné partie (například dřepů). Může vám pomoci zbavit se bolestí zad či krční páteře. A protože mezi svaly středu patří i pánevní dno, jeho posílení přispívá ke zmírnění menstruačních bolestí a podporuje početí.

Zacvičit si můžete podle videa výše. Více rad, tipů a informací o tom, jakých chyb se při cvičení jógy nejčastěji dopouštíme, najdete v aktuálním čísle časopisu Dieta. Objednat si ho můžete v on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma!

Natálie Kotková na obálce únorového vydání časopisu Dieta.
Natálie Kotková na obálce únorového vydání časopisu Dieta. | Zdroj: Adriana Fialová