Dýňová bábovka s čokoládovou polevou

Dýňová bábovka s čokoládovou polevou Zdroj: F.O.O.D.

Dýňová sezóna: Vyzkoušejte netradiční bábovku s čokoládovou polevou!

Nádherně vláčná a voňavá je bábovka připravená z dýňového pyré. Moučník s kousky čokolády, ochucený kardamomem, zázvorem a skořicí, politý polevou z hořké čokolády se vám doslova rozplyne na jazyku.

Dýňová bábovka s čokoládovou polevou

Suroviny: 2 ks vajec, 150 g třtinového cukru, 300 g dýňového pyré, 100 ml slunečnicového oleje, 220 g hladké mouky, 0,5 lžičky mletého zázvoru, 0,5 lžičky mletého kardamomu, 1 lžička mleté skořice, 1 špetka soli, 1 ks prášku do pečiva, 100 g hořké čokolády, máslo na vymazání formy, hrubá mouka na vysypání formy

Poleva: 100 ml smetany ke šlehání a 150 g hořké čokolády

Postup:

1. Troubu předehřejte na 170 °C. Vejce vyšlehejte s cukrem do světlé pěny a postupně vmíchejte dýňové pyré a olej. Ve druhé míse smíchejte mouku, koření, sůl a prášek do pečiva.

2. Obě směsi promíchejte dohromady tak, aby vzniklo hladké těsto. Nakonec nasekejte na kousky čokoládu a zapracujte ji. Formu na bábovku vymažte máslem a vysypte hrubou moukou, vlijte do ní těsto. Pečte asi 40 minut, testujte špejlí. Bábovku vyklopte z formy a nechte vychladnout na mřížce.

3. Do rendlíku vlijte smetanu a přidejte nalámanou čokoládu. Na mírném plameni a za stálého míchání ode dna ji rozpusťte. Polevu přelijte přes bábovku a dejte ztuhnout do ledničky.

Další skvělé recepty (nejen na sladké) najdete na webu Recepty.cz!