Co s uvařenými vajíčky? Naložte je! Vydrží i 3 měsíce!

1 min čtení

1 min čtení

Velikonoce s sebou nesou první jarní květiny, teplý vánek, voňavý mazanec, ale také spoustu uvařených vajec. Pokud je všechna nezvládnete rozdat koledníkům, nevadí! Můžete vyzkoušet netradiční způsob, jak prodloužit jejich životnost, a také je chuťově ozvláštnit červenou řepou.

Ingredience:

3 pečené nebo vařené červené řepy, 300 ml vinného octu, 200 ml vody, jarní cibulka, hořčičné semínko, dva bobkové listy, sůl, cukr a vařená vejce

Videorecept:

Postup:

1. Připravíme si lák z vinného octa a vody. Přidáme trochu hořčičného semínka, lžičku soli, lžičku cukru a bobkový list. Přivedeme k varu, chvilku povaříme a pak necháme lehce vychladnout.

2. Nakrájíme cibulku, oloupeme a nakrájíme řepu.

3. Pak začneme suroviny skládat do sklenice. Nejdřív cibulku, řepu, pak vajíčko a takhle dokola, dokud sklenici nenaplníme. Na závěr ji zalijeme připraveným lákem a pořádně uzavřeme.

Extra tip:

Pokud chcete vejce natvrdo skladovat jen tak, v lednici vám při teplotě mezi 5 a 10 stupni vydrží i 10 dní. Vařená vejce skladovaná v pokojové teplotě je ovšem nutné sníst nejpozději do tří dnů od nadílky, později už mohou být zkažená.