Co o Vánocích poslouchat nebo číst? Audioknihy a e-knihy, které stojí za to

17. prosince 2019 • 06:00
 • Řada lidí propadla kouzlu audioknih či e-knih. Mohou být skvělým vánočním dárkem, ale i vaším společníkem na cestě autem, autobusem, při vaření, při usínání, kdykoliv to půjde. Do čeho se ponořit? Relaxujte, běhejte, žijte, čtěte a poslouchejte.

  Přednosti e-knih a audioknih jsou jasné: Doma na ně nepotřebujete místo, na cestu si můžete zabalit, kolik chcete, a můžete být do nich ponořeni, i když zrovna děláte něco jiného. Máte kolem sebe lidi, kteří tento typ knih ocení? Tak proč jim je neopatřit pod stromeček! Dají se koupit jako CD, mp3 nebo stáhnout, a to rovnou i na účet obdarovaného. A ještě jednu výhodu mají: Dají se pořídit i na poslední chvíli a nemusíte se spoléhat na kurýra. A mezi čím vybírat?

  iPohádka – Karel Kovy Kovář     E-kniha

  iPohádka – Karel Kovy Kovář, 199 Kč, Martinus.cz iPohádka – Karel Kovy Kovář, 199 Kč, Martinus.cz Autor: archiv firem

  Děti i dospělí, odložte mobily a ponořte se do první české (možná i světové) internetové pohádky. Co se stane, když se pohádkové království připojí k síti? Odpověď čeká nejen za devatero horami a devatero plastem znečištěnými řekami. Buďte připraveni na vše, jen ne na tradiční pohádku. Král Bořivoj III. Připojený a jeho choť Ljuba IV., vévodkyně ze Swiperightova musí provdat svou dceru Amálii. Během jedné noci ale oba zmizí a nad královstvím krouží drak. Zlo se probouzí. A překvapivě úplně jinde, než by ho princezna se svými kamarádkami – dcerou krejčího Elvírou a vlivnicí Markétou, jejíž vaření elixírů sledují na sítích desetitisíce – čekaly.

 • Jak na sítě – Michelle Losekoot, Eliška Vyhnánková  E-kniha

  Jak na sítě – Michelle Losekoot, Eliška Vyhnánková, 279 Kč, Martinus.cz Jak na sítě – Michelle Losekoot, Eliška Vyhnánková, 279 Kč, Martinus.cz Autor: archiv firem

  Chcete umět sítě využívat ve svůj prospěch? Když víte, jak na ně, mohou vám dost pomoci. Tato kniha představuje mnohé postupy a příklady z českého i světového prostředí, k tomu ale přináší i něco mnohem hlubšího a univerzálnějšího: důmyslný systém pro tvorbu obsahu, pro vyhodnocování jeho úspěšnosti a pro skvělou komunikaci s vašimi stávajícími i potenciálními zákazníky, klienty či komunitou.

 • Chirurg – Petra Dvořáková E-kniha

  Chirurg – Petra Dvořáková, 229 Kč, Martinus.cz Chirurg – Petra Dvořáková, 229 Kč, Martinus.cz Autor: archiv firem

  Kariéra špičkového odborníka na pražské klinice předčasně skončila a následky teď musí nést nejen on, ale i jeho žena a dospívající děti. Životní ani finanční účetnictví nevykazují příznivou bilanci a na horizontu zítřka se objevují všechny symptomy krize středního věku. Gráblova snaha nalézt východisko se však podobá spíš jízdě na horské dráze a často končí kocovinou. Pomůže mu milovaná profese, milenka nebo nová šance vrátit se k zajímavé operativě a kariérně růst?

 • Temná dcera – Elena Ferrante   E-kniha

  Temná dcera – Elena Ferrante, 149 Kč, Martinus.cz Temná dcera – Elena Ferrante, 149 Kč, Martinus.cz Autor: archiv firem

  Leda, profesorka anglické literatury na florentské univerzitě, pochází z Neapole. Kdysi odtamtud utekla, aby se vdala a porodila dvě dcery. Nyní odpočívá na pláži v jižní Itálii, rozvedená, její dospělé děti odjely za otcem a ona se ke svému překvapení cítí konečně spokojeně a svobodně. Setkání s mladou matkou Ninou a její malou dcerou v ní však probudí zasunuté vzpomínky na dětství, na matku, se kterou měla komplikovaný vztah, a na dcery, které milovala tolik, až se začala bát, že se v nich rozplyne a ztratí sama sebe. Zprvu poklidné přemítání nad novým životem se postupně proměňuje v drásající konfrontaci s temnými vzpomínkami, která posléze vyústí v drama.

 • Jussi Adler-Olsen: Malé pikantní vraždy      Audiokniha

  Délka nahrávky: 2 hod 21 minut 

  Čte Petr Čtvrtníček

  Jussi Adler-Olsen Malé pikantní vraždy, 269 Kč, OneHotBook.cz Jussi Adler-Olsen Malé pikantní vraždy, 269 Kč, OneHotBook.cz Autor: archiv firem

  Dvojice skvěle okořeněných zabijáckých jednohubek! Lars Hansen dostane v nouzi skvělý nápad! Spousta žen by se totiž ráda zbavila manžela. A on to ochotně zařídí.

 • Aleš Palán – Raději zešílet v divočině  Audiokniha

  Délka nahrávky: 6 h 59 min

  Čtou Igor Bareš, Norbert Lichý, Jana Stryková, David Novotný, Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Vilma Cibulková a Stanislav Šárský

  Aleš Palán – Raději zešílet v divočině, 299 Kč, Tympanum.cz Aleš Palán – Raději zešílet v divočině, 299 Kč, Tympanum.cz Autor: archiv firem

  Rozhovory s šumavskými samotáři v podání osmi předních hereckých osobností přináší pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme. Osm předních hereckých osobností přináší příběhy poustevníků duše, kteří dali vale naší „civilizaci“. Někteří samotáři stojí nohama pevně na zemi, jiní vyprávějí svůj život trochu jako mýtus. Způsob, jakým v krajině přebývají, se ostatně dost možná mýtem brzy stane. Audiokniha Raději zešílet v divočině je ponorem do dlouhodobé samoty a odloučenosti, do tajuplného paralelního světa, který přesto tomu našemu klade velmi znepokojující otázky. Rozhovory se šumavskými samotáři vedl držitel ceny Magnesia Litera Aleš Palán.

 • Bear Grylls – Příběhy skutečné odvahy         Audiokniha

  Délka nahrávky: 10 hodin 35 minut

  Čte Pavel Soukup

  Bear Grylls –Příběhy skutečné odvahy, 348 Kč, OneHotBook.cz Bear Grylls –Příběhy skutečné odvahy, 348 Kč, OneHotBook.cz Autor: archiv firem

  Dechberoucí příběhy o přežití a hrdinství, které vypráví o tom, jakou sílu v sobě člověk dokáže najít, když mu jde o holý život. Bear Grylls ví, co všechno musí člověk umět a znát, aby přežil v extrémních podmínkách. 

 • Don Miguel Ruiz – Čtyři dohody  audiokniha

  Délka nahrávky: 3 h 4 min

  Čte Jaroslav Dušek

  Čtyři dohody – Don Miguel Ruiz, 349 Kč, Tympanum.cz Čtyři dohody – Don Miguel Ruiz, 349 Kč, Tympanum.cz Autor: autor firem

  Kniha moudrosti starých Toltéků. Praktický průvodce osobní svobodou. Ve Čtyřech dohodách don Miguel Ruiz odhaluje zdroj našich limitujících myšlenek, které nás okrádají o radost a přinášejí zbytečné utrpení. Kniha Čtyři dohody vychází ze staré moudrosti Toltéků a nabízí mocný nástroj, který může velmi rychle změnit naše životy a vnést do nich nový zážitek svobody, opravdového štěstí a lásky. 

 • Michael Connelly – Černá ozvěna   audiokniha

  Délka nahrávky: 16 hodin 49 minut

  Čte Martin Preiss

  Michael Connelly – Černá ozvěna, 379 Kč, OneHotBook.cz Michael Connelly – Černá ozvěna, 379 Kč, OneHotBook.cz Autor: archiv firem

  První díl série s detektivem Harrym Boschem, podle níž vznikl úspěšný televizní seriál Bosch. Kultovní série americké drsné školy představuje detektiva Harryho Bosche, který řeší případ záhadné smrti dávného přítele z války ve Vietnamu. Pátrání ho zavede do změti temných tunelů pod městem, jež mu připomenou potlačená válečná traumata.

 • Vladimír Körner – Adelheid     Audiokniha

  Délka nahrávky: 4 h 32 min

  Čte Igor Bareš

  Vladimír Körner –Adelheid, 199 Kč, Tympanum.cz Vladimír Körner –Adelheid, 199 Kč, Tympanum.cz Autor: archiv firem

  Milostný příběh s nadčasovým významem: drama podivné lásky příslušníka zahraničního odboje a dcery nacistického pohlavára Adelheid. Bezprostředně po válce v severomoravské pohraniční obci Schwarzbach – Černá Voda svede osud k sobě dva osamělé lidi. Čím více se však vnitřně nalomený Viktor snaží k uzavřené Adelheid přiblížit, tím více mu uniká. Rozporuplná doba nepřeje lásce, smíření sama se sebou ani mezi národy.

 • Alena Mornštajnová - Slepá mapa   Audiokniha

  Délka nahrávky: 13 hodin 5 minut

  Čte Veronika Gajerová

  Alena Mornštajnová –Slepá mapa, 339 Kč, OneHotBook.cz Alena Mornštajnová –Slepá mapa, 339 Kč, OneHotBook.cz Autor: archiv firem

  Románová sága líčí osudy naivní Anny, praktické Alžběty a nejisté Anežky. Cesta z pohraničí na severu Čech před první světovou válkou až do odlidštěného města za éry normalizace s sebou nese mnoho životních zvratů, traumat a tajemství. První román Aleny Mornštajnové.

 • John Ronald Reuel Tolkien – Hobit Audiokniha

  Délka nahrávky: 12 h 31 min

  Čte Vladimír Kudla

  J. R. R. Tolkien – Hobit, 399 Kč, Tympanum.cz J. R. R. Tolkien – Hobit, 399 Kč, Tympanum.cz Autor: autor firem

  Nejpopulárnější kniha geniálního fantasy spisovatele J. R. R. Tolkiena. Hobit je v prvním plánu pohádkový příběh o velké cestě čaroděje Gandalfa, družiny trpaslíků a hobita Bilba Pytlíka za pokladem střeženým drakem Šmakem. V plánu druhém je to ovšem jeden z prvních kamenů rozsáhlého a světoznámého cyklu příběhů, legend a mýtů z dávné Středozemě, která se později stane dějištěm mytického souboje Dobra a Zla – války o Prsten moci, jež zachytil v eposu Pán prstenů. 

 • Petra Dvořáková – Dědina    Audiokniha

  Délka nahrávky: 7 hodin 17 minut

  Účinkují: Pavla Tomicová, Dita Kaplanová, Johana Tesařová, Ivana Uhlířová, Jaromír Dulava, Robert Hájek, Jiří Vyorálek

  Petra Dvořáková –Dědina, 339 Kč, OneHotBook.cz Petra Dvořáková –Dědina, 339 Kč, OneHotBook.cz Autor: archiv firem

  Tragikomický příběh jedné malé vsi. Život je tu ještě spjatý s půdou a pohybuje se v hranicích vlastních dveří, pole, hospody, krámu.  

 • Madeline Miller – Kirké   Audiokniha

  Délka nahrávky: 14 hodin 53 minut

  Čte Petra Špalková

  Madeline Miller – Kirké, 399 Kč, OneHotBook.cz Madeline Miller – Kirké, 399 Kč, OneHotBook.cz Autor: archiv firem

  Jakmile v sobě nymfa Kirke (Petra Špalková), dcera boha Slunce Hélia, objeví kouzelnou moc, vyhostí ji Zeus v obavách z jejích schopností na opuštěný ostrov. Jenže osamělé ženy podléhají rozmarům a čarodějka na sebe nechtíc přivolá hněv bohů i lidí…

 • Luke Pearson, Stephen Davies: Hilda a pidilidi   Audiokniha

  Délka nahrávky: 2 hodiny 37 minut

  Čte Martha Issová

  Luke Pearson, Stephen Davies Hilda a pidilidi, 299 Kč, OneHotBook.cz Luke Pearson, Stephen Davies Hilda a pidilidi, 299 Kč, OneHotBook.cz Autor: iStock.com

  V dobrodružném příběhu modrovlasé rozumbrady Hildy (alias Marthy Issové) se seznámíme s dřevěným skřítkem Poleňákem, který rád lehává u krbu, zjistíme, jak lepkavý je trolí hlen, které vtipy mají rádi duchové a proč obři odletěli do vesmíru.

 • Petra Soukupová – Klub divných dětí   Audiokniha

  Délka nahrávky: 5 hodin 50 minut

  Čtou: Patricie Solaříková, Matyáš Valenta, Kristýna Podzimková, Robert Hájek

  Petra Soukupová –Klub divných dětí, 339 Kč, OneHotBook.cz Petra Soukupová –Klub divných dětí, 339 Kč, OneHotBook.cz Autor: archiv firem
   

  O Mile, Petrovi, Katce a Frantovi si ostatní myslí, že jsou divní. Na začátku nejsou ani přátelé, spíš děti, co spolu tráví čas. Pak ale zažijí něco, na co se nezapomíná. 

 • Paulo Coelho – Alchymista   Audiokniha

  Délka nahrávky: 4 h 20 min

  Čte Lukáš Hlavica

  Alchymista, Paolo Coelho, 249 Kč, Tympanum.cz Alchymista, Paolo Coelho, 249 Kč, Tympanum.cz Autor: archiv firem

  Největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. 

 • Agatha Christie – Němý svědek  Audioknihy

  Délka nahrávky: 10 hodin 23 minut

  Čte Lukáš Hlavica

  Agatha Christie – Němý svědek, 379 Kč, OneHotBook.cz Agatha Christie – Němý svědek, 379 Kč, OneHotBook.cz Autor: archiv firem

   Příbuzní se užuž třesou na dědictví po tetičce Emily, jenže ta ne a ne umřít. Osudovým se jí stane až míček, který na schodech nechá její psí miláček Bob. Že je to příliš podezřelá náhoda? Poirot (Lukáš Hlavica) se tedy pouští do pátrání…

 • Stephen King: Osvícení  Audiokniha

  Délka nahrávky: 19 hodin 12 minut

  Čte Petr Jeništa

  Stephen King – Osvícení, 449 Kč, OneHotBook.cz Stephen King – Osvícení, 449 Kč, OneHotBook.cz Autor: archiv firem

  Bývalý alkoholik Jack Torrance získá místo zimního správce v horském hotelu, kam se odstěhuje i se svou ženou a synkem Dannym. Budova má ovšem velmi temnou minulost, jejíž ozvěny negativně působí na všechny obyvatele. 

  Fotogalerie

  20 fotografií

  Co váš čeká v příštím roce? Horoskop pro všechna znamení na rok 2020 od Martiny Boháčové najdete zde.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy