Čím nahradit přílohy? Tyto skvělé recepty vám pomohou zhubnout a být zdravější

Mnoho z nás vnímá dietu jako nutnost se vzdát nějaké potraviny a už se stresuje. Zkuste to jinak. Vyměňte některé potraviny za lepší a zhubněte trvale. Co třeba zkusit vyměnit přílohy plné sacharidů za zdravé potraviny? Jak vám prospějí a co z nich uvařit. Máme pro vás i výborné recepty.

Máte slovo dieta spojené s přísným režimem, během kterého musíte jíst málo a navíc to, co vám nechutná? Zkuste dietu chápat jinak. „Slovo dieta představuje cílené řízení stravy a tekutin pro určitý cíl, kterým může být jednak redukce hmotnosti, ale také zlepšení zdravotního stavu nebo zlepšení sportovního výkonu. Většinou se jedná o krátkodobější časové úseky, ale v případě zdravotních omezení se může jednat i o celoživotní způsob stravování,“ říká hlavní nutriční specialistka Monika Bartolomějová ze sítě výživových poraden NUTRIADAPT Weight Management Clinic.

Nedržte diety, ale změňte svůj životní styl. K tomu, abychom zhubli a cítili se lépe, přitom často stačí málo – třeba nahradit klasické sacharidové přílohy (bílé těstoviny, knedlíky) opravdovými potravinami s komplexními sacharidy a vlákninou. „Opravdovou potravinou je přitom myšleno čerstvé a kvalitní jídlo, které minimálně nebo ideálně není vůbec průmyslově zpracované. Pokud ho navíc budete jíst tepelně neupravené, dostanete do těla maximum živin, vaše tělo bude uspokojené a nebudete muset počítat ani žádné kalorie,“ tvrdí zakladatelka společnosti Lifefood zabývající se výrobou raw produktů Tereza Havrlandová. Pak si můžete dovolit i větší porce. Jaké potraviny tedy doporučují odborníci na výživu místo klasických příloh?

Máte rádi velké porce? Používejte v kuchyni cuketu

Tip Terezy Havrlandové:Cuketa dokáže zvětšit objem ovesné kaše, nahradí klasické špagety nebo z ní můžete upéct skvělé čokoládové řezy. Fantazii se meze nekladou. Výhodou cukety je, že obsahuje více než 90 % vody a to ji řadí mezi nízkokalorické potraviny. Mimo to nemá příliš výraznou chuť, můžeme ji tedy použít při přípravě sladkých i slaných pokrmů. Výborné jsou například raw cuketové těstoviny.

Pravé italské „linguine al pesto“

Pravé italské „linguine al pesto“

Ingredience:

3 cukety v bio kvalitě, 30 g olivového oleje, 30 g cedrových raw oříšků, 30 g makadamových raw oříšků, 1 stroužek česneku, 20 g listů čerstvé bazalky, sůl dle chuti

Postup: Vložíme všechny ingredience do mixéru a pulzně umixujeme pesto tak, aby v něm zůstaly kousky. Necháme odpočinout v lednici. Z cukety pomocí spiralizéru uděláme linguine. Dáme je do cedníku, přidáme sůl a necháme ji působit 20–30 minut. Poté je obalíme utěrkou nebo kuchyňským papírem a vymačkáme z nich přebytečnou vodu. Přidáme pesto, promícháme a s láskou servírujeme.