Chystáte se na lyže? Máme pro vás tipy na nejlepší střediska

Hledáte středisko, kde téměř vždycky svítí slunce? Nebo vás kromě kilometrů sjezdovek zajímá také bohatý noční život a šampaňské v kabince? Pak se vám určitě budou hodit naše tipy.

Rakouský SkiWelt pár hodin od Prahy

Letos nám nevyšel čas a téměř veškerou dovolenou si schováváme na dobrodružný výlet po Asii, a tak jsme přemýšleli, kam vyrazit na lyže jen na víkend. Rakouské středisko SkiWelt Wilder Kaiser je na krátké pobyty (a samozřejmě i na ty delší) jako stvořené. Z Prahy jste na místě za příjemných pět hodin, které nám navíc krásně utekly díky zapůjčenému vozu Lexus NX 300h. Takový komfort je na delší cestě k nezaplacení!

Ale zpět k samotnému středisku. Za jednodenní permanentku zaplatíte 46 euro, což je za 268 kilometrů sjezdovek velmi příznivá cena. Kromě denního a večerního lyžování nabízí moderní skiareál také zábavní parky pro děti i dospělé, vesničku plnou ledových iglú (kde můžete dokonce přespat), sáňkařskou dráhu, téměř 200 kilometrů běžkařských tratí a samozřejmě nespočet výborných restaurací s rakouskými specialitami a apres ski bary, kde to i přes den pořádně žije.

V okolí celého areálu je opravdu hodně možností ubytování. My jsme zvolili apartmány Scheffauerhof s prostornou terasou, kde můžete ráno posnídat a přitom se kochat pohledem na sjezdovku. K lanovce pak stačí jen přeběhnout silnici a jste tam.

Další skvělá střediska najdete na další stránce >>