Sebevědomí lidé to mají v životě snazší, shodují se vědci.

Sebevědomí lidé to mají v životě snazší, shodují se vědci. Zdroj: Shutterstock

7 důkazů, že žijete šťastný život (i když si to třeba nemyslíte)

Možná si říkáte, že byste ke štěstí potřebovali ještě tohle a taky tamto. Méně práce za více peněz by se hodilo každému, větší bydlení, lepší auto, ideální vztah a taky hodnější děti. Ve skutečnosti jsou ale toto věci, které štěstí nikdy nikomu nepřinesly. Zde je sedm důkazů toho, že už teď jste vlastně vítězi, a toho, jaké osobní bohatství v životě máte.

Pokračování 2 / 8

Máte přátele

Jděte se projít s kamarádkou!
Jděte se projít s kamarádkou! | Zdroj: Shutterstock.com

Pokračování 3 / 8

Své přátele si můžete vybírat

Nemusíte jich mít stovky na sociálních sítích ani v mobilu. Stačí pár těch, které vídáte tváří v tvář. Jsou to lidé, kteří vám jsou nablízku, když je potřebujete – a stejně tak se oni neváhají obrátit na vás.

Potkaly jsme se v Řecku
Potkaly jsme se v Řecku | Zdroj: Shutterstock.com

Pokračování 4 / 8

Máte své sny

Důležité je, že své přátele si můžete vybrat sami. Máte pocit, že vás někdo jen využívá? Že ví, že mu neodmítnete pomoc, nebo si myslíte, že jste jeho dokonalým terčem pro zvyšování si jeho sebevědomí a pro udílení nevyžádaných rad? Je jen na vás, jestli takového člověka dál necháte otravovat okolní vzduch, nebo jestli si raději nenašetříte energii pro ty, kterým ji opravdu chcete věnovat.

Jestliže začnete milovat sama sebe, budete rázem šťastnější!
Jestliže začnete milovat sama sebe, budete rázem šťastnější! | Zdroj: Shutterstock.com

Pokračování 5 / 8

Nemusíte se starat o to, co si myslí druzí

Můžete mít své představy a sny. Nikde není dáno, že to, co děláte teď, musíte dělat do konce života. Můžete studovat, můžete se stěhovat, můžete změnit svůj život podle svých představ. Není to jednoduché a bude to vyžadovat úsilí a možná i risk.

....
.... | Zdroj: Shutterstock.com

Pokračování 6 / 8

Nemusíte s nikým soutěžit

Úspěšní lidé si své štěstí definují sami a nenechají si vnutit představy jiných lidí. Je vám dobře ve starém autě? Potřebujete opravdu další kávovar, širší televizi, šest krabicových džusů? Možná si sousedé nebo kamarádky budou říkat, že jste chudák, protože máte starou kuchyňskou linku. Ale to je asi spíš jejich problém, ne?

Sebevědomí lidé to mají v životě snazší, shodují se vědci.
Sebevědomí lidé to mají v životě snazší, shodují se vědci. | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 7 / 8

Můžete dělat to, co vás baví

Vždycky se najde někdo, kdo vás bude mít rád takovou, jaká jste. Nepotřebujete nikomu dokazovat, že máte nejkrásněji oblečené děti, nejlépe namalovaná velikonoční vajíčka. Nenechte se vtáhnout do soutěže o nejlepší trávník či balkon. Nemusíte. Pokud vás to baví, směle do toho.

Na jaře jde hubnutí mnohem lépe, než v zimě. Sportu si budete užívat mnohem více a nebudete se do něj muset tolik nutit.
Na jaře jde hubnutí mnohem lépe, než v zimě. Sportu si budete užívat mnohem více a nebudete se do něj muset tolik nutit. | Zdroj: Shutterstock.com

Nikdo z nás nedělá POUZE věci, které ho baví. Ale můžeme alespoň OBČAS dělat něco, co nás baví. Je to dlouhá procházka s kamarádkou a se psem? Jsou to přesazování květin, příprava oslavy pro vnouče nebo výlet s rodinou? Může to být cokoliv, od vaření po hodinu jógy. Důležité je umět si to užít. Nemyslet u toho na své resty, na to, co koupím cestou domů a jestli stihnu umýt okna, když je to jaro a sousedky už to stihly před čtrnácti dny.

Pokračování 8 / 8

Můžete se mít ráda

V padesáti už budete mít od bolestivé menstruace pokoj.
V padesáti už budete mít od bolestivé menstruace pokoj. | Zdroj: Shutterstock.com

Pokud máte úctu k sobě a respekt k sobě, bude ho mít i vaše okolí. Můžete mít ráda samu sebe, záleží jen na vás. Není důležité, co si o vás myslí paní na poště nebo závistivá kolegyně. Dělejte věci tak, abyste s nimi byla spokojena především vy sama. V tom je vaše největší hodnota a také veliký kus štěstí a spokojenosti.

Zajímá vás také, proč si vážit starších lidí a co všechno se od nich můžeme dozvědět?