Jako v roce 1999: Základní kousek šatníku, bez kterého se v létě neobejdete

1 min čtení

1 min čtení

Jestli by se letos na nějakém kousku mohly shodnout zavilé minimalistky i fanynky aktuálně trendy Y2K módy, pak je to basic bílé tílko. Na přehlídková mola ho vyslala Prada, Bottega Veneta i Loewe, dvacet let staré kombinace cropped tílka a kapsáčů či zvonáčů zase oživují celebrity v čele s Hailey Bieber nebo Kendall Jenner.

Když se letos na jaře konal pařížský fashion week, doprovázela ho pestrá plejáda v reálném životě jen těžko nositelných outfitů. Ale našly se výjimky, které zazářily i přesto (nebo snad právě proto), že vsadily na maximální jednoduchost. Jednou z nich byl outfit, který oblékla francouzská youtuberka alžírského původu Léna Mahfouf. Ta jindy nosí výrazné návrhářské kreace – od Balmain přes Valentino po Paco Rabanne – a její módní Instagram je vše, jen ne minimalistický. Na přehlídku španělského návrháře Giambattisty Valliho ovšem zkombinovala jen bílé tílko a klasické džíny. Co se děje? Jsme už přejedení dokonale vypilovaných outfitů? Vrací se autentická jednoduchost? Odpověď je složitější – sama Léna takto vyrazila prakticky jen jednou, její výběr ovšem zaujal a ve světě módy nezůstal osamocen.

TIP NA VIDEO: Jaké základní kousky by vám neměly chybět v šatníku?

Léna Mahfouf

Bottega Veneta

Prada

Loewe

Coperni

Člověk pak zažíval déjà vu při přehlídce Bottega Veneta pro podzim/zimu 2022, poprvé v režii nového kreativního ředitele Matthieua Blazyho. Hned zahajovací model – a opět bílé tílko a opět džíny. Také módní domy Prada nebo Loewe zařadily bílé tílko do kolekcí jako příští velkou věc. A Instagram se jimi pomalu plní.

Ale netřeba mít tílko se slavným logem, letos postačí prakticky jakékoli. Následně platí už jen pravidlo, že čím víc na tělo a cropped, tím víc se přiblížíte aktuální Y2K mánii. Ta se pro změnu inspiruje třeba dvacet let starým stylem Jennifer Aniston a dalších módních ikon konce devadesátých let, což si říká o kombinace s baggy kalhotami s kapsami, a pozor! Také s dlouhými kapsáčovými sukněmi. Současně však můžete cropped tílkem updatovat svoje dosavadní oblíbené kombinace – noste ho třeba s oblekovými kalhotami, květovanou midi sukní nebo volnými palazzo kalhotami.

Hailey Bieber

Heather Sage Blair

Kendall Jenner

Inspirace z Instagramu: Basic tílko

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Vintage inspirace: Jak se nosila tílka v roce 1999?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading