Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Týdenní přehled: Zničené šaty MM, Metronome Festival a pánský fashion week

Po úspěšném Rock for People přichází na scénu ryze pražský festival: na Metronome se představí Nick Cave, Beck i ukrajinští hudebníci prchající před válkou. Během týdne bude postaráno také o chuťové buňky – o víkendu můžete vyrazit na oblíbený Ginfest nebo na největší festival zmrzliny ve střední Evropě. Kam povedou vaše kroky?

Co se řeší: Zničené šaty Marilyn Monroe a snímek Blonde na Netflixu

Na začátku května proběhla tradiční módní událost Met Gala. I když se téměř žádný ročník neobešel bez módního skandálu či faux pas, žádné šaty v historii akce asi nezpůsobily takový poprask jako ty, v nichž se letos na slavných schodech objevila Kim Kardashian. A jak se nyní zdá, veřejný šok z toho, že Kim vynesla slavný model vytvořený původně pro Marilyn Monroe, byl jen začátek. Před pár dny se totiž na sociálních sítích objevily fotky od sběratele Scotta Fortnera, které dokazují, že jsou šaty (momentálně znovu vystavené v muzeu Ripley’s) poničené: na zadním zapínání i na ramínkách jsou natržené, a dokonce na nich chybí několik krystalů.

Detailní snímky rozvířily peprnou diskuzi o tom, kde leží hranice módních rozmarů celebrit. Ne všichni ovšem viní čistě Kim K, která se přiznala, že se při prvním fittingu do šatů nemohla vejít, a tak před Met Gala podstoupila drastickou dietu. Podíl na zničení legendární róby nese i samotné muzeum, jež je nyní za svolení k zapůjčení pod palbou kritiky. A nebyl by to svět sociálních sítí, aby kauzu rychle neobrátil v další výživné téma: objevilo se mnoho memů zesměšňujících obrovský zájem veřejnosti o šaty, o jejichž existenci mnozí před pár měsíci neměli ani ponětí.

Nezbývá než doufat, že se konverzace o Marilyn Monroe a jejím odkazu ze zničených šatů brzy přenese na biografický snímek Blonde, který pro Netflix natočil režisér Andrew Dominik. V hlavní roli blonďaté divy uvidíme Anu de Armas už 23. září 2022.

Co se řeší: Chystá se Hra na oliheň 2

Korejský dystopický seriál Hra na oliheň vzal celý svět útokem a stal se senzací, která do té doby na streamingových službách neměla obdoby. Tvůrce a režisér Hwang Dong-hyuk se nedávno v dopise fanouškům vyjádřil následovně: „Trvalo 12 let, než se první sezóna Hry na oliheň zrodila. Ale trvalo jen 12 dní, než se stala nejoblíbenější sérií Netflixu vůbec.“ Vystřelení na špičku žebříčků sledovanosti bylo raketové, ale stejně rychle zájem o seriál také utichl. Tvůrci se to však pokusí brzy prolomit – před pár dny oznámili, že se můžeme těšit na druhou sérii. Přípravy jsou ovšem zatím na samém počátku. Na rozřešení, proč se Seong Gi-Hun nakonec rozhodl nenastoupit do letadla mířícího za jeho dcerou, si tak ještě budeme muset počkat.

Metronome Festival přiveze do Prahy Nicka Cavea a ukrajinské hudebníky

Festivalová sezóna je po dvouleté pauze konečně zase v plném proudu. Tento týden se největším hudebním lákadlem stává pražský Metronome Festival, který zve návštěvníky především na dvouhodinové představení muzikantského mága Nicka Cavea – ale také na krále britské elektroniky Underworld, několikanásobného držitele ceny Grammy Becka či na ukrajinskou folkrockovou senzaci Go_A, která si získala srdce hudebních nadšenců po celém světě už během loňského ročníku Eurovize.

Festival sice oficiálně proběhne od čtvrtka23. červnado soboty 25. června, nicméně již ve středu od 19 hodin akci zahájí koncert u Křižíkovy fontány s názvem Ukrainian Freedom Voices. Představí šestici ukrajinských hudebníků, jejichž život v posledních měsících obrátila naruby válka. Celý výtěžek ze vstupného pak poputuje charitativnímu fondu Tvoya Opora podporujícímu ukrajinské děti zasažené ruskou agresí.

Milán a Paříž hostí fashion weeky s pánskými kolekcemi pro rok 2023

Červen se nese v duchu pánské módy – konkrétně skrze fashion weeky, které v módních metropolích postupně představí mužské kolekce pro sezónu jaro/léto 2023. Již v tuto chvíli probíhá Milan Fashion Week: v pondělí představí své nové kreace značka Gucci a událost v úterý uzavře show módního domu Zegna. Simultánně se závěrem milánské části se naplno rozjede pánský fashion week v Paříži. Potrvá do 26. června a mimo jiných se na něm představí značky Givenchy, Rick Owens, Louis Vuitton, Dior, Kenzo či Celine.

Vyrazte na gin do galerie Villa Pellé

Existuje-li nekorunovaný král alkoholických nápojů, pak je to právě gin. Je skvělý nejen v kombinaci s osvěžujícím tonikem, ale též jako klíčová přísada ve slavných i experimentálních koktejlech. Pokud i vaše chuťové pohárky tento nápoj milují, vyrazte v sobotu 25. června od 12 do 21 hodin do dejvické galerie Villa Pellé. Bude se zde totiž konat šestý ročník oblíbeného Ginfestu, který si tentokrát pro návštěvníky přichystal na 150 druhů tohoto slavného destilátu ze všech koutů světa.

Sladké ochlazení na nedělním Prague Ice Cream Festival

Food festivalů není nikdy dost, a tak se po sobotní ochutnávce ginů můžete v neděli 26. června vypravit na pražské Výstaviště. Zde totiž proběhne Prague Ice Cream Festival, který je největší akcí tohoto typu ve střední Evropě. Zchladit se budete moci nespočtem typů zmrzlin od gelata přes točené, ice rolls, nanuky až po ovocné sorbety. Na akci bude též připraven program pro děti. Nuda a neukojené chutě na sladké tady tedy rozhodně hrozit nebudou.

Hvězdné narozeniny: Nicole Kidman slaví 55 let, Meryl Streep 73

Jeden týden a hned dvojí narozeninová oslava hereckých královen. V pondělí 20. června oslaví půlkulatiny Nicole Kidman, herečka a držitelka filmového Oscara a Řádu Austrálie. Jen o dva dny později se k ní připojí i Meryl Streep, jež 22. června oslaví 73. narozeniny. Tato americká herečka má na kontě trojici Oscarů, je též osminásobnou držitelkou Zlatého glóbu a dvojnásobnou držitelkou ceny Emmy.

Herečka Nicole Kidman slaví 55. narozeniny.
Herečka Nicole Kidman slaví 55. narozeniny. | Zdroj: Profimedia.cz

Herečka Meryl Streep slaví 73. narozeniny.
Herečka Meryl Streep slaví 73. narozeniny. | Zdroj: Profimedia.cz

Doporučujeme

Načíst další články