Nový podcast Lindy Bartošové budí emoce. My už ale napjatě vyhlížíme nové díly Koruny. / , Netflix

Nový podcast Lindy Bartošové budí emoce. My už ale napjatě vyhlížíme nové díly Koruny. / , Netflix Zdroj: Profimedia.cz

Týdenní přehled: Podcast Lindy Bartošové, Papírfest a nová řada Koruny

Pokud jste ještě neslyšeli nový podcast Krása, za nímž stojí novinářka Linda Bartošová, měli byste to napravit – poslední týden se o něm totiž hodně mluví. Téma, které rezonuje opravdu v každé ženě, ještě před uvedením prvního dílu vzbudilo emoce i v některých mužích. Bude mít podobný efekt i nová řada seriálu Koruna? A co dalšího by vám tento týden nemělo uniknout?

Co se řeší: Nový podcast Lindy Bartošové

Jaké podoby může mít krása? Jakou hodnotu a proč jí přisuzuje společnost? Co je to pretty privilege? Nejen na to se ptá nová dokumentární audiosérie Krása, za níž stojí Linda Bartošová. V sedmidílném počinu přináší osobní zpovědi známých i neznámých žen, které se vymezují vůči konvenčním stereotypům krásy, doplněné o názory odbornic. Podcast nabízí různé pohledy na to, jaký vliv má vzhled na společenský status ženy, její kariéru nebo třeba na její fyzické a psychické zdraví. Je to téma, které nějakým způsobem rezonuje opravdu v každé z nás, což dokládá třeba i fakt, že se první díl bleskurychle probojoval mezi nejposlouchanější věci v podcastových aplikacích.

CODEX_SPOTIFY_PODCAST

Na sociálních sítích pořad vzbudil divoké reakce dokonce ještě před uvedením úvodní epizody: zástup kritiků, zpravidla mužů, neváhal v duchu ukázkového mansplainingu Bartošové vysvětlit, že na její vypovídávání se za veřejnoprávní peníze není nikdo zvědavý. Aniž by tak podcast slyšel kdokoliv mimo jeho autorů, strhla se obrovská vlna urážek na adresu moderátorky i těch, kdo se jí a její práce rozhodli zastat. Holka totiž zjevně může být hezká, ale běda, aby si dovolila to nějak reflektovat! Fakt, že takový názor přežívá i v roce 2022, je nepříjemným důkazem, že právě projekty jako Krása jsou v mediálním prostoru maximálně potřeba.

Reminder: Nové díly seriálu Koruna už od 9. listopadu

Dlouho očekávaná nová řada netflixáckého seriálového hitu Koruna je konečně tady. Čerstvé díly na streamingové platformě uvidíme už od 9. listopadu. Co nás čeká? Devadesátá léta a temné období v historii britské královské rodiny. Královna Alžběta II. tehdy musela čelit nejen ničivému požáru hradu Windsor, ale také rozpadu manželství tří z jejích čtyř dětí. V centru pozornosti bude podle prvních fotografií a upoutávky především definitivní konec vztahu Charlese a Diany. Mladší verzi současného britského krále v 5. sérii ztvárnil Dominic West, zbožňovanou Lady Di hraje Elizabeth Debicki. Úlohy Alžběty II. se chopila držitelka Oscara Imelda Staunton.

Vánoční i jiné dárky pro všechny milovníky notýsků: Papírfest 2022

Máte slabost pro papírenské nezbytnosti, držíte se klasického diáře, jste vášniví sběratelé bloků, sešitů a plánovačů všech tvarů a velikostí a možná jste také propadli kouzlu bullet journalingu? Nebo máte někoho takového v blízkém okolí a rádi byste ho potěšili – ať už o blížících se Vánocích, nebo prostě jen tak? Pak je tu pro vás Papírfest, který se koná v sobotu 12. listopadu od 10 do 18 hodin ve Spojce Karlín. Prvního ročníku akce se zúčastní přes 40 malých lokálních tvůrců a vystavovatelů. Těšit se můžete na největší výběr papírenských pokladů na jednom místě od designových zápisníků přes autorské tisky a kalendáře až po samolepky, přání či balicí papíry.

Pokoje 2022: Přehlídka mladého umění

Architektura, volné umění a design pod jednou střechou – to je výstava mladého umění Pokoje, jež pravidelně představuje tvorbu studentů a studentek vysokých uměleckých škol v netradičních prostorách opuštěných pražských budov a paláců. Letošní přehlídka se uskuteční od pátku 11. listopadu do neděle 20. listopadu v paláci Hrzánů z Harasova na adrese Celetná 12. Na zahajovací vernisáž se dostavte 11. 11. v 18 hodin. Vstupné pro dospělé činí 150 korun a pozor, na místě bude možné platit pouze v hotovosti. Lístky si ale můžete koupit i předem on-line, a to na GoOutu.

První republika x Berlin Techno: UltraVagant ples 2022

Korunní sál historické budovy hlavního nádraží v centru Prahy bude v pátek 11. listopadu hostit jedinečnou událost. UltraVagant ples je koncept, který vizuálem, atraktivním programem a slavnostní atmosférou propojuje tradici vznešených prvorepublikových plesů s undergroundovou elektronickou techno hudbou. Chybět nebude živá kapela a červený koberec, ale ani pořádná afterparty. Akce, která je navíc spojená se spuštěním nové kolekce značky upcycle oblečení UltraVagant, odstartuje v 19 hodin, večírek v režii Leoše Horta známého jako HRTL pak začne ve 23 hodin. Vstupenky vyjdou na 490 korun a seženete je už teď na GoOutu.

Doporučujeme

Načíst další články