Kde v Praze stylově oslavit Halloween 2022?

Kde v Praze stylově oslavit Halloween 2022? Zdroj: Universal Pictures, MGM, Paramount Pictures, iStock.com

Týdenní přehled: Kde v Praze oslavit Halloween ve velkém stylu?

Poslední říjnový víkend bude prodloužený a ponese se v duchu velkolepých oslav Halloweenu. Vybraly jsme několik zajímavých pražských večírků, ale přihazujeme i tipy na kulturní akce pro ty, kterým je nejstrašidelnější den v roce ukradený. Pravidelný Týdenní přehled je tu!

Co se řeší: Policie navrhla obžalovat Dominika Feriho ze tří znásilnění

Po několikaměsíčním vyšetřování policie navrhla obžalovat bývalého poslance za TOP 09 Dominika Feriho ze tří případů znásilnění. V jednom případě se mělo jednat o sedmnáctiletou dívku, proto je Feri stíhán i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti. A proto mu nyní hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Policie začala Feriho vyšetřovat v roce 2021 poté, co se objevila svědectví několika žen o sexuálních napadeních a obtěžování ze strany šestadvacetiletého expolitika. V souhrnné reportáži Jakuba Zelenky a Apoleny Rychlíkové výpovědi zveřejnily weby A2larm a Deník N. Sám Feri odmítá, že by se dopustil sexualizovaného násilí: ve svém prohlášení uvedl, že hluboce lituje situací, kdy se zachoval nevhodně nebo negentlemansky.

Společně proti nenávisti na památku Juraje a Matúše

Střelecký útok před bratislavským gay barem Tepláreň, během nějž útočník zavraždil Matúše Horvátha a Juraje Vankuliče, ve společnosti rezonuje už několik dní. Chcete-li veřejně projevit solidaritu s pozůstalými, ale třeba i nespokojenost s postojem politiků a části společnosti vůči LGBT+ komunitě, dorazte ve středu 26. října v 18 hodin na Václavské náměstí. Prague Pride ve spolupráci s organizací Jsme fér pořádá veřejné shromáždění Společně proti nenávisti. Jeho cílem je uctít památku obětí útoku v Bratislavě a vzpomenout i na další oběti útoků motivovaných nenávistí a předsudky. Cílem shromáždění je také podpořit Otevřenou výzvu vládě ČR a Parlamentu ČR, která vyzývá k přijetí konkrétních kroků na ochranu LGBT+ lidí, jejich rodin a dětí.

Vánoční dárky s předstihem: Dyzajn market Podzim

Patříte k těm, kdo vánoční dárky rádi zařizují s předstihem, v klidu a bez adventních tlačenic? Pokud chcete někoho vám blízkého obdarovat designovými šperky, oblečením, stylovou kabelkou, porcelánem nebo originálními hračkami, zajděte o víkendu 29. až 30. října na podzimní edici oblíbeného Dyzajn marketu. V areálu Výstaviště Praha na vás v oba dny od 10 do 18 hodin budou čekat více než dvě stovky tvůrců a designérů z Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa a Ukrajiny. Vstup je zdarma, na místě se budete moci občerstvit lahodnou kávou, míchaným drinkem a malým i velkým, sladkým i slaným jídlem.

Startuje festival dokumentárních filmů Ji.hlava

Je to tady – 26. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava! Ten každoročně nabízí to nejlepší, co v dokumentárním žánru nejen u nás vzniklo. Udělejte si podzimní výlet na pomezí Čech a Moravy, a to od úterý 25. října do neděle 30. října. Jednotlivé programové sekce, konkrétní filmy, které se budou promítat, a další novinky a informace, například ohledně akreditací, ubytování a doprovodného programu, najdete na webových stránkách akce.

Halloweenský víkend: Kam vyrazit na strašidelný večírek?

Máte rádi Halloween a chtěli byste letos trochu víc než jen domácí mejdan v kruhu přátel? Prodloužený halloweenský víkend letos přeje tomu pořádně vyladit masku a vyrazit do víru velkoměsta na jeden z následujících velkolepých večírků. Oslavit nejstrašidelnější den v roce a zároveň první narozeniny webu FOMO můžete v pátek 28. října od 19 hodin v Pražské křižovatce (v kostele sv. Anny na Starém Městě). Těšit se můžete na spooky atmosféru, tematické drinky, DJs a několik překvapení. Vstupenky, které vyjdou na 280 korun, je možné koupit na GoOutu.

ve čtvrtek 27. října pak ve 22 hodin odstartuje tradiční Studentský Halloween v pražském klubu Roxy, kde si kromě zábavy můžete užít i soutěž o nejlepší kostým. Organizátoři doporučují zakoupit vstupenku v předprodeji, seženete je rovněž na GoOutu. Decentnější Halloween na vás čeká v pátek 28. října od 18 hodin v dejvickém kulturním centru Klubovně: strašidelné koncerty tu odehrají kapely Hole of Sin, Severed1 a Hollow Planet.

Pokud ještě nevíte, který den budete mít náladu na party, a pokud si potrpíte na sexy varianty děsivých kostýmů, je tu pro vás Bloody Sexy Halloween, který v klubu SaSaZu potrvá rovnou tři noci – od čtvrtka 27. října do soboty 29. října vždy od 21 hodin. I tady na vás bude čekat soutěž o nejlepší kostým, tentokrát se hraje rovnou o 50 tisíc korun. Vstup na akci je povolen od 18 let, vstupenky koupíte v předprodeji na GoOutu. Tři noci potrvá také Prague Halloween Festival, který zároveň nabídne tři různé venues: 27. října můžete vyrazit do Moonclubu, 28. října do Fashion Clubu a vše vyvrcholí v sobotu 29. října v FX Radost.