Svatba last minute? Nejkrásnější šaty, které si ještě můžete koupit online

2 min čtení

2 min čtení

Možná si svatební šaty nechcete půjčovat, možná nemáte dost trpělivosti nebo času na jejich ušití. Ale přesto – svatba je za rohem a vy chcete být nádherná. Co s tím? Prošli jsme za vás nabídku online obchodů a vybrali ty nejkrásnější svatebky, které jsou zároveň i naskladněné. Vybírejte a kochejte se!

Koupit si svatební šaty online podobně, jako byste si koupila šaty na svatbu kamarádky? Může být! V dnešní době nemusí jít jen o nouzový plán B, ale klidně volbu číslo jedna. I ve svatební nebo běžné konfekci totiž seženete šaty, které budou odpovídat vašim představám o dokonalé veselce. Obzvlášť pokud nesníte o velké pohádkové róbě a oceníte jednoduchost protkanou současnými trendy. Městské a civilně pojaté svatby jsou ostatně právě teď na vzestupu. Kam se tedy pro takové šaty ve virtuálním prostoru vydat?

TIP NA VIDEO: Jak se změnily svatební šaty za poslední století?

Jednou z populárních značek, která svou svatební kolekci neustále rozvíjí a má poměrně široký výběr, je Reformation. Výhodou je, že ač se jedná o americkou značku, cena, kterou vidíte u šatů, je finální (vyzkoušeno). Celnímu procesu neujdete, ale neměla byste za šaty už nic doplácet. Reformation je navíc udržitelná značka, tedy když přimhouříte oči nad leteckou dopravou.

Loading

Také britská Rixo, která proslula nádhernými šaty s autorskými vzory, nabízí svatební kolekci, byť letos přidala jen čtyři nové modely – najdete je u nás ve fotogalerii. Při koupi počítejte s tím, že budete kvůli brexitu doplácet DPH, které v případě šatů šplhá do výše několika stovek až tisíc. Z britských ostrovů je mezi milovnicemi slavnostních šatů známá také značka Ghost, která nabízí nespočet variací klasicky elegantních střihů.

Stálou svatební kolekci nabízí rovněž francouzská značka Sessùn, která sází na inspiraci 20. léty a střihovou střídmost. Když jsme u té Francie, oblíbený módní brand Sézane letos vysloveně svatební šaty nepředstavil, nicméně jedny krásné jsme přece jen objevili. A do třetice značka s velkým S, tentokrát La Semaine Paris: tento relativně nový hráč na módním trhu čerstvě představil civilně, ale současně hodně sexy laděnou mini kolekci svatebních saténových modelů.

Loading

Jeden z největších výběrů svatebních šatů má samozřejmě e-shop Asos.com. Výhodou je, že nabízí i modely plus size značek, nevýhodou kolísavá kvalita. Jestli máte velkorysejší rozpočet, podívejte se naopak na stránky značky By Malina, která se na nevěsty, družičky a svatební hosty vysloveně specializuje. Anebo podpořte neotřelou českou módu, z níž ve svatebním segmentu stále vyniká značka Sobje.

Loading

Jste duší romantička a sníte o balonových rukávech a záplavě organzových volánů? Nenechte se odradit a klidně si svůj princeznovský sen dopřejte. Na ruku vám v tomto případě půjde třeba značka Selkie, která šije nekompromisně rozkošné šaty ve stylu princess i babydoll. O něco dostupnější možností je značka Sister Jane, jež ve své linii Dreams nabízí několik starosvětsky pojatých kreací. Více tipů na konkrétní šaty najdete ve fotogalerii.

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!