Rezavě hnědá: Barva, která ovládla outfity na Instagramu

Pokud jde o barvy, drží se letošní podzimní móda až klišovitě odstínů, do kterých se postupně zbarvuje i příroda. Výsledkem je, že spolu pak outfity a listí krásně ladí na instagramových fotkách, čehož jsou si dobře vědomy i módní blogerky a influencerky. Vedle vínové a zlatavě žluté teď letí specifický odstín rezavě hnědé nebo, chcete-li, tmavě velbloudí. A existují minimálně dva důvody, proč ho zařadit i do svého šatníku.

Kdo sleduje na Instagramu módní ikony Pernille Teisbaek, Lucy Williams, Camille Charriére nebo třeba FrancouzkuJeanne Damas, musel si všimnout, že se v jejich outfitech nápadně často začala objevovat hnědá barva s nádechem do zrzava. A nejde o náhodu. Podle Institutu Pantone Color, který vyhodnocuje zastoupení barev na přehlídkách newyorského (a nově i londýnského) fashion weeku, je jednou z dvanácti barev tohoto podzimu také odstín, který nese příznačný název Autumn Maple, tedy podzimní javor.

Tak se zrodil trend barvy, která je v několika ohledech zkrátka skvělá. Jednak funguje jako univerzální odstín, takže ji můžete zkombinovat téměř s jakoukoli jinou barvou, a současně je sama o sobě výrazná, takže stačí i jeden kousek, abyste měla zajímavý outfit. Kromě toho díky ní každý kousek oblečení, nehledě na jeho cenu, působí dražší a luxusnější. A v neposlední řadě tento odstín evokuje vintage kousky ve stylu 70. let, obzvlášť v kombinaci s manšestrem, který se pomalu, ale jistě vrací.

To jsou pádné důvody, proč se do rezavě hnědé, podzimně javorové nebo, chcete-li, skořicové zamilovat. A když už se zamilujete, nebojte se ji nosit jako Jeanne Damas nebo Jeanette Madsen od hlavy až k patě a kombinovat ji i s jinými odstíny hnědé.

Podívejte se do fotogalerie, kde najdete ty nej kousky z obchodů.