Asos zveřejnil fotografie modelek se striemi. Zákaznice jsou nadšené

Asos zveřejnil fotografie modelek se striemi. Zákaznice jsou nadšené Zdroj: Archiv e-shopu

Módní gigant Asos přestal modelkám retušovat strie. Začíná éra přirozenosti?

Umíte si představit, že by na jednom z nejpopulárnějších módních e-shopů na světě, který rozesílá zboží do více než 140 zemí, předváděla plavky modelka s viditelnými striemi? Ne? Tak teď už můžete. Vítejte v roce 2017, kdy Asos přestal retušovat vady na kráse svých modelek, aby se tak ještě více přiblížil svým zákaznicím. 

Značek s „body positive“ přístupem, které se rozhodly zobrazovat ženské tělo takové, jaké ve skutečnosti je, se už pár objevilo. Problém je, že se nikdy nejednalo o natolik velké a silné hráče, aby dokázali pohnout ledy a zatřást masami. Až doteď.

V nabídce spodního prádla a plavek na Asos.com se v průběhu června a července začaly sem tam objevovat i modelky s viditelnými striemi. Když si fotografie přiblížíte, zjistíte, že skutečně nejsou vůbec retušované a odhalíte i jiné normální znaky ženského těla – třeba póry na stehnech s titěrnými černými chloupky, které jsou důkazem, že ano, i modelky jsou ženy z masa a kostí.

Na druhou stranu to vůbec ničemu neškodí. Modelky zůstávají sexy, není to tak, že by vás jejich přirozené „vady na kráse“ rozptylovaly od oblečení, které předvádějí. Mimochodem, první fotografii s modelkou, jež měla na hýždích strie a na tvářích pupínky, zveřejnil Asos již loni. Tehdy ještě nebylo jasné, jestli jde o chybu, nebo o novou strategii e-shopu.

Asos zveřejnil fotografii s nevyretušovou modelkou už loni
Asos zveřejnil fotografii s nevyretušovou modelkou už loni | Zdroj: Twitter.com

Asos se dlouhodobě snaží vyhovět potřebám nejrůznějších zákaznic po celém světě. Ve svém portfoliu má speciální kolekce pro ženy drobné, vysoké nebo kypré. Nedávno také výrazně změnil vizuální styl – nyní je syrovější, modelky jsou v dynamičtějších pózách, často vypadají, že utíkají ze záběru. Zobrazování tváří a těl bez retuší tak zapadá do této nové koncepce, která se snaží odrážet diverzitu současného světa a zároveň se sympaticky vymezuje proti sociálním sítím, kde se většinou každý snaží vypadat co nejlépe.

Takže až budete příště stát v převlékací kabince nebo si budete zkoušet plavky doma před zrcadlem a budete propadat zoufalství, že to není ono, vzpomeňte si právě na Asos.

Další vlivnou bojovnicí za zobrazování reálných těl je topmodelka Ashley Graham, která je důkazem, že bikiny na šňůrky sluší každé postavě. Podívejte se na video z jejího Instagramu.

Video placeholde