.

.

Deník královen: Just Karen zpovídá Miss Petty

Konec roku je časem reflexe a bilancování. Toho, co se nám povedlo i nepovedlo, ale taky přátelství, která nás uplynulým rokem provázela. A když jste vy i vaše přítelkyně nepřirozeně krásné a talentované ženy, tak jak lépe bilancovat, než společně?

Není to aní rok a půl, co main pop girl, kočičí máma a moje drahá sestra Miss Petty vymyslela hudbu i online nakupování s chytlavým singlem Plastics. Od té doby vydala více bangerů včetně hitovky Jsem Tučná, kritikou přijímané EPčko Y2GAY, a málem si vysloužila i nominaci na našem největším antivaxxerském galavečeru Český Slavík. Miss Petty je ale relevantní umělkyně, a proto jí tenhle týden přistála nominace na objev roku hudební ceny Vinyla.

Pokud jste ji ještě pořádně neobjevily­*i vy, tak teď máte jedinečnou šanci. O tom, jaké to je být main pop girl, hodně o sobě pochybovat, ale i hodně a poctivě odpočívat, jsme si jako správné královny povídaly z postele.

Jak se máš, Pettynko?

Mam se fajn, odpočívám doma s kočkou, chodím na procházky, jsem nezaměstnaná a spokojená. Nulová produktivita, ale snažím si z toho nic nedělat. Svět je zbytečně posedlej produktivitou, podle mě je v pořádku jenom existovat. A taky píšu písničky, takže aspoň to.

To je super, úplně souhlasím. Však to samé o produktivitě jsme říkaly v naší kandidatuře na prezidentky v České televizi. A o čem teď píšeš písničky?

Já jsem v tom našem TV spotu nelhala. Ono to třeba vypadá, že jsme tam hrály nějaké charaktery, ale my byly samy sebou, viď. Písničky teď píšu o klucích, i když žádného nemám.

Same. Ale myslím, že si zasloužíš odpočinek, bestie, máš za sebou docela nabitý a úspěšný rok. Tenhle měsíc jsi nacvičovala číslo na finále televizního pořadu Česko Slovensko má talent, kam jsi sice nakonec nepostoupila (hey flop), ale určitě to byla zajímavá zkušenost. Řekni nám o ní něco!

Jo, já jsem vždycky úspěšná tak napůl. Není to poprvé, co jsem to někam dotáhla, a potom pohořela na diváckém hlasování. To se mi stalo už ve Startéru. Zkušenost s ČSMT mám vesměs pozitivní. Ten natáčecí den byl docela náročný, ale tým a produkce Talentu na mě byli hodní a ochotní mi pomoct, když jsem něco potřebovala. Například sehnat nůžky na zastřižení řas a podobně. Docela jsem si to užila i před porotou, a to možná i proto, že jsem na ně neviděla. Nevidím totiž na dálku a neměla jsem brýle ani čočky. Takže ať by se na mě tvářili jakkoli, tak já si mohla představit, že pro mě žijou.

To zní ideálně. Zmínila jsi hitparádu neobjevených Radia Wave Startér, ve které ses probojovala až do finálové trojky, což rozhodně není žádný flop. Co ti přinesla tahle soutěž, zejména co se týče hudební kariéry?

Hodně! Ten support, který jsem dostala od Radia Wave, byl neuvěřitelný, a otevřelo mi to hodně dveří na české alternativní scéně. Spoustu lidi z naší hudební scény mě zná právě díky Startéru, a byla jsem booknutá na pár festivalech i díky své účasti v této soutěži.

Koncertíky se ti moc povedly, bestie! Jaká to byla změna oproti kratším drag shows, na které jsi byla zvyklá?

Děkuju! Pro mě jsou koncertíky docela náročné, a jako vášnivý sebekritik mam často po koncertech pocit, že jsem flop, ale naštěstí si to asi myslím víc já, než lidé v publiku. Ten hlavní rozdíl je pro mě v tom, že na koncertu mám větší prostor se s lidmi propojit a strávit s nimi delší čas, což je fajn. Taky mě baví vidět, jak si zpívají moje texty se mnou! Co je ale náročné, a pořád na tom pracuji, je udýchat celý set. Já se na podiu rád hýbu a tak se často zadýchám už během prvních dvou songů, a potom ke konci setu už jedu z posledního. Ale zlepšuje se to. Pozoruji, že už to pro mě není tak náročné, jako dřív.

Ta energie na koncertech je úžasná, sama jsem to zažila, když jsem s tebou vystupovala s naším společným songem Klaun. Tím se dostáváme k tomu, co je tvůj oblíbený song od Petty?

Já miluju Klauna, a neříkám to jen proto, že se mnou teď děláš rozhovor! Je to zároveň můj nejméně streamovaný song, takže k němu mám vztah jako učitelka angličtiny k tomu jednomu dítěti ve třídě, které je nejvíc šikanované.

Kdybys neřekla Klauna, tak ti počůrám paruky, a zároveň souhlasím. Klaun je tvůj ARTPOP. Nedávno jsi sdílela svoje Spotify Wrapped, a pokud se nepletu, tak jsi svoje nejvíc streamovaná hudebnice za uplynulý rok. To je dost camp. Koho kromě Petty ještě ráda posloucháš?

Jo, jsem! Ale i Charli XCX říkala, že nejraději poslouchá sama sebe, tak se za to tolik nestydím. A když zrovna neposlouchám Klauna, tak mam ráda Madonnu. Je to moje inspirace už od dětství. Jen se ji snažím moc nesledovat na sociálních sítích, protože je to docela cringe. Ale jeji hudba bude navždy ikonická.

To chápu, mám to samé s Lanou del Rey. Třeba si jednou petties budou říkat to samé! A když už se díváme do budoucnosti, tak co tě čeká v příštím roce? Nakrmíš nás novým albem? Budeš konečně na Eurovizi? Pověz nám všechno, a hlavně to tajný.

Mě teď docela ubývají sledující na Instagramu, tak asi už si to petties říkají. V příštím roce určitě vydám další EP! Teď pracuji na songu s někým, jehož hudbu jsem pár let obdivovala, a kdo se na mém Spotify Wrapped také umístil vysoko, takže mám pocit, že si plním další sen. Jeden takový jsem si splnila, když jsem udělala song 7AM s AidKidem. Ale přemýšlím, že si založím nějaký HitHit a poprosím petties o pomoc, protože další EP ze svýho neutáhnu.

Určitě to všechno vyjde, já si třeba už měsíce džemuju na jeden tvůj nevydaný track, který je překvapivě nadržený. Podle mě většina petties vůbec nemůže tušit, co všechno máš v zásobě.

Ten song, o kterém mluvíš, vyjde snad jako single už na začátku příštího roku.

Těším se! Ale dokud jen odpočíváme, tak máš třeba víc tipů, jak si udržovat duševní pohodu?

Na duševní pohodu bych doporučila zejména ty procházky. Klidně krátký a pomalý, ale dělá to zázraky. Aspoň pro mě teda, mam pocit, ze můžu mít velkou depku, ale procházka a potom horká sprcha po procházce mě vždycky aspoň na chvíli z depky vyléčí!

Souhlas, a vana je ještě lepší. Nakonec bych se ještě vrátila k tématu, které naše čtenáře zajímá, a to ke mně. My dvě už jsme toho spolu spoustu zažily. Vybavuješ si nějakou naši historku, o kterou by ses chtěla podělit?

To jsem ráda, že čtenáře zajímáš. It’s what you deserve. Mě se vybavuje historka, které ses neúčastnila, ale zároveň ses jí účastnila velmi. A to když jsme jeli vystupovat do Košic s celým House of Garbage, ale ty jsi to nakonec vyhrála, protože jsi chytla covid a zůstala doma. Strávily jsme totiž ve vlaku se zpožděními asi 12 hodin, a potom jsme po dalších hodinách chození po Košicích zjistily, že naše sestra Cuntessa, která show organizovala, nebyla schopná zajistit bydlení. A večer mi na vystoupení nefungoval mikrofon. Pořád jsem u toho na tebe myslela, jak si zrovna asi chilluješ v posteli.

To mě hřeje u srdíčka, že jsi u toho na mě myslela. It’s what you deserve. Já si teď vzpomněla na naše společné vystoupení v Bratislavě, po kterém jsi z nějakého důvodu brečela, tak jsme tě chvíli krmily do pusinky cateringem, a ty ses začala spokojeně usmívat. To myslím říká všechno.

OMG ano, já jsem o tomhle momentu potom i vyprávěla na terapii! Že jsem si v tu chvíli uvědomila tu sílu přátelství v queer komunitě.

Ty jsi queer?

Ne, ale nic proti vám nemám.

To je myslím hezký sentiment na konec. Máš ještě něco, co bys chtěla říct?

Že děkuju za hezký interview, a budu se těšit, že spolu třeba zase uděláme nějaký song, ať neni Klaun tak sám. A taky, že mě čtenáři mohou sledovat na instagramu, když mi tam teď ti sledující tak ubývají!

Zoufalko.

Doporučujeme

Načíst další články