Stačí přidat límec: Trend, který milovala i lady Diana, se hlásí o slovo

9. listopadu 2020 • 06:00
Street style v Miláně • Foto: Profimedia.cz

Chcete novou halenku, svetr nebo třeba šaty podle posledních trendů? Nemusíte je hned kupovat, stačí k těm stávajícím přidat stylový límec!

Límce mají v módě dlouhou historii. Stačí si jen vzpomenout třeba na alžbětinské období a módu krajkových nařasených okruží, které byly výraznější, čím slavnostnější byla příležitost. Obecně si je také dodnes spojujeme s vyššími a vznešenými vrstvami, takže není překvapením, že si je z počátku 80. let velmi oblíbila i princezna Diana – od nenápadných krajkových stojáčků z doby předsvatební postupně přešla k širokým, tak zvaným puritánským límcům, které mívaly i poněkud výstřední tvar.

Princezna Diana a princ Charles s prvorozeným Williamem v roce 1983 Princezna Diana a princ Charles s prvorozeným Williamem v roce 1983 Autor: Profimedia.cz

Ikonickou milovnicí krajkových či háčkovaných límců byla také nedávno zemřelá soudkyně amerického Nejvyššího soudu, Ruth Bader Ginsburg, která jimi pro kontrast doplňovala své taláry. Pro mileniály však módu výrazných límců vzkřísila až kodaňská značka Ganni, která si s tímto motivem pohrává ve svých posledních kolekcích – zakomponovala je nejen k šatům a svetrům, ale dokonce i ke kabátům či bundičkám.

Módní influencerka Mie Juel ve svetru Ganni Módní influencerka Mie Juel ve svetru Ganni Autor: Profimedia.cz
Ganni jaro/léto 2021 Ganni jaro/léto 2021 Autor: Profimedia.cz

Jestli vás tento trend láká, ale zdráháte se podlehnout takto výraznému módnímu výstřelku, máme pro vás dobrou zprávu. Kromě kousků, které mají límec doslova přišitý, si můžete límec pořídit i samostatně. Tento trend opět diktuje značka Ganni, i když s nápadem pojmout límec jako rozkošný módní doplněk, který můžete kdykoli přidat a zase odebrat, už dříve přišla i návrhářka Zuzana Kubíčková.

Límec je tak nyní v podstatě něco jako pásek, jen místo siluety mění vyznění outfitu. Noste ho s jednobarevným svetrem nebo šaty, a jestli si troufáte, tak klidně i k saku nebo kabátu. Vypadat vznešeně nikdy nebylo snadnější!

Kde seženete stylový límec? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.

Fotogalerie

8 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy