Netradiční módní doplněk, který ovládl Instagram. Šla byste do něj?

Trendy se v poslední době střídají jako počasí a dvojnásob to platí u pokrývek hlavy. Ještě jsme se nestihli ani nabažit výrazných čelenek nebo vyzkoušet rybářský klobouček, který bude hitem podzimu a zimy, a už je tu nová pokrývka hlavy – šátek uvázaný pod krkem.

Tento doplněk (nebo spíš jeho styling) se může v našich končinách jevit kontroverzně. Jednak jsme ho naposledy vídali v dětství, kdy si takto vázaly šátek pouze babičky, které si připustily svůj věk, jednak nám může evokovat Nastěnku z Mrazíka a vůbec ruský folklór se vší zdobností, která k němu patří.

Na druhou stranu, šátek uvázaný pod krkem nosily i ikony nadčasového stylu Jackie Kennedy, Brigitte Bardot nebo Grace Kelly. Ve filmu Šaráda z roku 1963 se pod šátkem a tmavými brýlemi maskovala Audrey Hebpurn. Nahlíženo touto optikou se takto uvázaný šátek může zdát jako sice odvážný, ale vlastně dost stylový kousek. A přesvědčit se nás o tom snaží i módní influencerky na Instagramu. A kdo ví, třeba na dovolené byste si na to mohla troufnout také, co říkáte?

Zobrazit příspěvek na Instagram

Sunny side up

Příspěvek sdílený MARIE STELLA WIBE JEDIG 🌸 (@mariejedig),Úno 24, 2019 v 6:06 PST

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Bikelife @unionbikes #unionbikes #amsterdam

Příspěvek sdílený Linda Tol (@lindatol_),Led 3, 2019 v 12:20 PST

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Back on the road 🚌

Příspěvek sdílený Hanna Stefansson (@hannastefansson),Úno 13, 2019 v 11:05 PST

Tipy na stylové čtvercové šátky najdete ve fotogalerii.