Móda v ulicích Paříže: Co oblékly nejstylovější ženy světa a co je trápilo?

Poslední z velkých fashion weeků se chýlí ke konci, takže se opět pojďme podívat na nejlepší outfity – tentokrát z ulic Paříže. 

Milánský a následně i pařížský fashion week se letos nesly i na vlně obav z koronaviru. Gwyneth Paltrow sdílela na Instagramu selfie z letadla s rouškou přes půl obličeje, jelikož mířila do Paříže na galavečer módního časopisu, zatímco Marc Jacobs zavzpomínal na svoje působení u Louise Vuittona a kolekci z roku 2008, která se z dnešního pohledu může jevit až futuristicky. Italský návrhář Giorgio Armani vzal varování z šíření koronaviru vážně a v Miláně se odhodlal k bezprecedentnímu kroku, když svou přehlídku na poslední chvíli uspořádal bez diváků a jen ji streamoval na webu značky.

Loading
Loading

Jsou tyto obavy přehnané, či ne? To je otázka, na kterou odpoví až následující dny, nicméně Paříž se coby módní metropole zastrašit nenechala. Mnohem víc než koronavirus tak nakonec potrápil noblesu návštěvnic fashion weeku obyčejný vítr, který jim cuchal účesy a znesnadňoval pózování. Na druhou stranu, Pařížanky si stejně nikdy nepotrpěly na přílišnou uhlazenost a vlasy rozfoukané do všech stran či trčící prameny jsou v podstatě součástí jejich „obchodní značky“. K tomu džíny, trenčkot nebo oversize blazer a kabelka přes rameno, tedy klasické kousky, které milujeme a chceme nosit také. Inspirujte se!

Výběr pařížského street stylu najdete ve fotogalerii.