Mikrotrend, který nás baví: Výstřih a rukávy à la princezna

Je to mix stylu z osmdesátek a z devadesátek. Halenky a šaty s balonovými rukávy a kulatými nebo hranatými výstřihy vám dodají okamžitou dávku ženskosti. Kde je pořídíte?

Balonové a různě nařasené rukávy na jedné straně a empírově hranaté, kulaté nebo srdíčkové výstřihy na straně druhé. To jsou dva trendy, které se potkaly na letošních halenkách a šatech. Pravda, nenajdete je u každé druhé značky, spíše u ne-mainstreamových brandů, které se postupně prosazují skrze různé módní influencery nebo Instagram.

Za všechny jmenujme třeba Staud, značku, která byla založena teprve před třemi lety v Los Angeles, a přece má dnes její kabelku doma každá módní ikona. Dalším signaturním produktem jsou právě šaty a halenky s klasickými ženskými liniemi, které evokují "oldschoolovou" eleganci. Další značkou, která vrací do hry balonové rukávky a hranaté výstřihy, je Sleeper. Ano, její šaty připomínají vintage noční košilky, a přesto jsou určeny na denní nošení a snění.

At the @chanelofficial opening the other day

Příspěvek sdílený Sophia Roe (@sophiaroe),Dub 21, 2018 v 5:57 PDT

Důkaz, že tento trend hned tak nevyšumí, podal i právě probíhající haute couture fashion week, který udává trendy pro letošní podzim. Do balonových rukávů se totiž zamilovali i světoví návrháři v čele s Karlem Lagerfeldem nebo dvojicí Ralph & Russo. Hranatý výstřih pro změnu předvedla jako návštěvnice přehlídky Dior herečka Kate Bosworth.

Kde sehnat krásnou princeznovskou blůzu nebo šaty? Podívejte se do fotogalerie na náš výběr.