Mikrotrend, který nás baví: Motiv sedmikrásek & kopretin

Něžné kvítky sedmikrásek a kopretin se dokážou prosadit jak mezi jarním kvítím, tak mezi trendy pro jaro a léto 2018, které letos ovládly spíše divoké exotické květy. Jejich nenápadný půvab potěší hlavně milovnice vintage a stylu devadesátek. 

Motiv květu sedmikrásky nebo kopretiny na tmavomodrém podkladu byl hitem už před pěti lety. Tehdy Topshop uvedl na trh mini šaty, do nichž se zbláznily i celebrity v čele s Mirandou Kerr nebo Rose McGowan.

Letošní sedmikráskové kousky se v podstatě neliší. Opět letí tmavomodrý podklad a na něm bílé kvítky. Pokud se chcete lišit, můžete vsadit na červený podklad nebo na doplňky. Hodně dostupných sedmikráskových kousků má v aktuální kolekci skandinávská značka Monki, bílé kvítky nechybí ani u dánské značky Ganni nebo australské Réalisation Par, které bývají v oblasti vzorů trendsetterem.

To the moon 🚀

Příspěvek sdílený Jeanette Friis Madsen (@_jeanettemadsen_),Kvě 16, 2018 v 11:40 PDT

Ani luxusní značky nezůstaly pozadu. Sedmikráska, která je spjata Marcem Jacobsem a jeho ikonickým parfémem i dalšími produkty, se letos objevovala i v kolekcích Prada, Marni, Tory Burch nebo Lisa Marie Fernandez.

Podívejte se do fotogalerie, jaké kousky jsme pro vás objevili v aktuálních kolekcích.