Kožené kousky jsou must-have sezóny! Letos vsaďte na barvy

Hra s materiály je tento podzim v plném proudu a jako absolutní vítěz z ní vychází kůže i její umělá varianta. Jak letos tyto kousky nosit a které barvy stojí za pozornost?

Pohrávání si s texturou oblečení patří mezi sofistikované způsoby, jak do každodenního šatníku vnést nový život. A nemusíte při tom vykračovat ze své komfortní zóny ani příliš experimentovat. Podzimní období k těmto nenápadným, přitom velmi chic módním hrátkám doslova vybízí. Klesající teploty totiž otevírají zcela nové možnosti pro kombinace materiálů, zejména pak kůže a koženky.

TIP NA VIDEO: Jak nosit koženou sukni? Máme pro vás tři tipy na outfity!

Stoupající oblibu tohoto přírodního materiálu i jeho umělé obdoby naplno potvrdila letošní podzimní edice světových fashion weeků. Ulice New Yorku, Londýna, Milána i Paříže v posledních týdnech zaplavily outfity, kterým z velké části dominovaly barevné kožené trenčkoty, výrazné vinylové kabáty s imitací krokodýlí kůže i kvalitní rovně střižená saka v odstínech hnědé i nestárnoucí černé.

Nejsou to ale jen kožené svršky, které jsou hitem této sezóny. Hned v závěsu za nimi totiž stojí také šaty z tohoto materiálu, a to jak ty košilové, tak třeba v áčkovém střihu s korzetovým vrškem (ty nejlepší najdete v nabídce dánské značky Gestuz). O slovo se ale stejně tak stále častěji hlásí i přepásané svrchní košile, rovně střižené kalhoty v zemitých tónech či krátké trucker bundičky, které slouží hlavně jako pohodlný svrchník pro poslední letošní dny, kdy odpoledne teploty ještě atakují příjemnou dvacítku.

Street style z Paříže

A v jakých barvách tyto kousky letos volit? Mnozí by asi automaticky sahali po černé variantě a s ohledem na historii kožené módy, jež je v mnoha ohledech stále úzce spjatá s fetišem i goth subkulturou, se není čemu divit. Černá kůže je přeci naprostá a očekávatelná klasika. I zde ale móda ušla dalekou cestu, a tak není od věci zaměřit pozornost i na barevnější kousky.

Kromě tradičních podzimních odstínů vínové, šarlatově červené nebo lahvově zelené rozhodně nebude od věci rozšířit svůj šatník o modely v královsky modré, olivové nebo čokoládově hnědé, jež bezesporu patří mezi nejklíčovější barvy tohoto podzimu. Zejména trenčkoty v nich budou vypadat naprosto fanstasticky!

Kde sehnat ty nejlepší kožené a koženkové kousky? To se dozvíte v galerii!