Jsou oversize saka na ústupu? Začíná se vracet tento střih! | Ženy.cz
 


Jsou oversize saka na ústupu? Začíná se vracet tento střih!

18. srpna 2020 • 06:00
Street style v Miláně • Foto: Profimedia.cz

Když sako, tak oversize. Tahle stylingová poučka posledních tří let však postupně přestává platit. Na scénu se totiž vrací saka projmutá v pase!

Blejzry se staly součástí každodenní uniformy po roce 2010, kdy je k džínám nosily tehdejší IT-girl jako Kate Moss nebo Sienna Miller. Tehdy však šlo o typický dámský kousek, tedy sako projmuté v pase. Současnou módu oversize pánských sak přinesly až po roce 2015 značky jako Balenciaga nebo Vetements. Ty svůj úspěch postavily na módní nadsázce, kterou reprezentuje zjevná anti-líbivost.

Saka zdůrazňující pas byla rázem trapná, obzvlášť když se oversize trendu zmocnily Skandinávky, které je začaly nosit ke všemu – ke květovaným šatům, k minisukním i k cyklistickým šortkám. A jak nás po čase naučily, ženské siluety se u tohoto kousku dá docílit jednoduše páskem.

Jenže nyní se situace opět obrací a v nových kolekcích se víc a víc prosazuje tradiční ženský střih. Koneckonců, i přehlídky pro podzim a zimu hovoří jasně. Sako bylo zastoupené na celé řadě z nich a v naprosté většině ctilo přirozenou štíhlou siluetu. V módě přitom budou saka jednořadá i dvouřadá a dokonce se zapínáním na tři knoflíky. Klopy mohou být klasické nebo širší ve stylu 70. let, jak bylo k vidění například u Gucci. 

Dior Dior Autor: Profimedia.cz
Gabriela Hearst Gabriela Hearst Autor: Profimedia.cz
Gucci Gucci Autor: Profimedia.cz

Kde koupíte saka projmutá v pase? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

11 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy