Jaké šaty se budou nosit na podzim? Na oblíbené vzory (skoro) zapomeňte!

2 min čtení

2 min čtení

Kostkované, puntíkaté, leopardí nebo květované šaty? Trendy, které důvěrně známe z předchozích sezón a máme jich plnou skříň, letos povážlivě oslabily. Na jejich místo nastupují výrazné materiály, promyšlená hra se střihy a asymetrií, ale třeba i mašle. Představujeme vám osm trendů, které ovládnou podzimní šaty.

Na úvod je třeba říct, že šaty jako takové jsou v podzimních kolekcích méně zastoupené, než bývá zvykem. Na tradiční obrázek modelky v midi šatech a elegantních kozačkách pod kolena si musíme nechat zajít chuť, fantazie návrhářů nás tentokrát odvádějí jiným směrem. I do podzimních kolekcí, byť v menší míře, se promítá nostalgický návrat do doby před dvaceti lety, který s sebou přináší jistou frivolnost a orientaci na party wear.

TIP NA VIDEO: Jak se měnily šaty v průběhu sta let?

Pokračovat bude trend přiléhavých šatů s prostřihy, šněrováním a transparentními panely. Přidá se i něžně růžová, flitry, romantické květinové výšivky a roztomilé dekorativní prvky jako mašle nebo rozety. Naproti tomu bude dominovat černá v mnoha podobách – kůže, jednoduché úplety i spletité asymetrie s prostřihy a kontrastními panely. Přidá se obleková krejčovina nebo avantgardní minimalismus.

8 trendů, které ovládnou podzimní šaty, najdete v následujících kapitolách. >>>