Móda na Českých lvech: Která herečka oblékla nejvýraznější šaty večera?

Včera se konal v pořadí už pětadvacátý ročník filmových cen Český lev. Tvůrci pořadu se několik let snaží vrátit těmto dříve hodně populárním cenám někdejší lesk a důstojnost. A nutno říct, že letos se jim to podařilo. Pomohly jim v tom herečky na červeném koberci?

Asi nejviditelnějšími šaty byly ty, které si oblékla moderátorka slavnostního večera Adela Vinczeová (Banášová). Adela je kultivovaná, má přirozený a pohotový projev, nesklouzává k trapnosti a decentní stříbrná róba z dílny návrhářky Michaely Luptákové její osobnost i šarm perfektně podtrhla.

Adela Vinczeová v šatech Michaela Luptáková

Nejvýraznější co do barvy a objemu však bezesporu byly šaty Barbory Polákové, která vynesla model studentky UMPRUM a talentované návrhářky Agáty Seehákové. Tyhle šaty se rozhodně nehodí pro každého, ale Bára je svou osobností i aktuální vizáží dokázala perfektně „prodat“.

Bára Poláková v šatech Agáta Seeháková

Tradičně to slušelo Aně Geislerové, Zuzaně Stivínové i Janě Plodkové, které to na červeném koberci zkrátka umí. Českou Jane Fondovou byla nepřehlédnutelná, avšak stále elegantní Zdenka Procházková, jež oblékla černé šaty s výraznou flitrovou aplikací (možná až moc výraznou).

Zdenka Procházková

A zatímco na zahraničních filmových cenách se v posledních týdnech hojně protestovalo proti sexuálnímu obtěžování, i české ceny měly svoje politické téma. Postaral se o ně prezident Zeman, který ve své inaugurační řeči napadl Českou televizi, které se na pódiu Rudolfina zastala celá řada osobností.

Vítězka kategorie nejlepší ženský herecký výkon Zuzana Kronerová pro změnu v souvislosti s aktuálním děním apelovala, abychom u nás v České republice nedopustili to, co se děje na Slovensku. A Táňa Pauhofová, která předávala cenu za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli Petře Špalkové, měla na šatech připnutou placku s nápisem All for Ján (Kuciak).

Tatiana Pauhofová

Podívejte se do fotogalerie, jak se české a slovenské herečky oblékly na Českého lva. Které to podle vás slušelo nejvíc?