Mikrotrend, který nás baví: Svislé, šikmé a hlavně barevné pruhy!

Snad každá z nás má doma (nejedno) námořnické pruhované tričko, které považuje za základ šatníku. Také patříte do klubu? Tak ho tam zase rychle vraťte. Minimálně letos na jaře totiž letí pruhy jiné: svislé, diagonální, dvojité, kombinované a hlavně barevné!

Kdybyste si měla koupit jen jeden kousek oblečení s výraznějším potiskem, zkuste letos obligátní květinové vzory vyměnit za svislé pruhy. Jsou žhavým trendem, ale náramně také lichotí postavě, kterou opticky prodlužují a zeštíhlují.

V kurzu jsou také šikmé pruhy, kterým módní redaktorky píšící v angličtině vtipně říkají candy stripes, jelikož jim připomínají takové ty pruhované vánoční hůlky a jiná cukrátka. Ale nebojte se, že byste v nich vypadala příliš pouťově. Návrháři tento nepřehlédnutelný vzor velmi často propojili s perfektními střihy elegantních kousků, jako jsou široké kalhoty, midi sukně, blejzry, košilové šaty, elegantní halenky, overaly či kalhotové kostýmy.

Obchody jsou již plné nových kolekcí, kde tyto pruhy rozhodně nechybí. Podívejte se do fotogalerie, jaké kousky jsme pro vás vybrali my.

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!