...

... Zdroj: El nino parfum

...
...
...
4
Fotogalerie

Znáte exkluzivní niche parfémy? Nevíte, o co přicházíte

Luxusní, unikátní, nevšední. Vůně nejsou vždy jen pouhým módním doplňkem, mohou být i malým uměleckým dílem. Jakmile jednou vyzkoušíte vůni patřící do rodiny tzv. niche parfémů, již nebudete chtít nikdy vonět ničím jiným. Čím jsou tak nakažlivé? Díky čemu jsou tak výjimečné?

Niche – luxus, který musíte poznat

Niche parfémy jsou takovou „haute couture“, neboli „vysokou krejčovinou“, parfémového průmyslu. V obecném překladu bychom mohli niche přeložit jako něco, co se zcela vymyká hlavnímu proudu. Niche parfémy svou osobitostí, nevšedností a originalitou sobě vlastní stojí zcela mimo parfémový mainstream. Jen těžko jejich vůni můžeme připodobnit k jakékoliv běžně dostupné vůni. V běžné parfumerii na tyto vůně nenarazíte – jen vybrané online parfumerie jakou je Elnino.cz či specializované módní domy se mohou pyšnit takovými skvosty ve své nabídce.

Ušlechtilé a vzácné přísady = vyšší cena

Většina niche parfémů je vyráběna menšími luxusními značkami, které kladou důraz na ruční zpracování a použití jen těch nejušlechtilejších a nejdražších ingrediencí. Ve složení těchto parfémů tak najdete vzácné složky z nejrůznějších koutů světa jako je oud z Laosu, kosatce z Grasse, damašskou růži či pravou ambru. Vzácnost těchto ingrediencí se logicky promítá do pořizovací ceny těchto vůní. Levné, syntetizované látky v niche parfémech nenajdete. Tyto ojedinělé a mimořádné vůně jsou určeny pro opravdové parfémové nadšence a fajnšmekry s vytříbeným vkusem, kteří se nebojí vyzkoušet leckdy velmi odvážné kompozice. Niche parfémy totiž mnohdy obsahují i bizarní složky jako střelný prach či absinth.

Vůně s vlastním příběhem

Tvorba niche parfémů je alchymií a uměleckým počinem zároveň. Vůně významně ovlivňují naši náladu a probouzejí i ty nejhlubší vzpomínky. Složitý, leckdy mnohaletý výrobní proces se prolíná s rodinnými tradicemi jednotlivých parfémových domů. Příprava jednoho jediného niche parfému tak může trvat i desetiletí. Při výrobě niche parfému je kladen důraz na ruční zpracování s návratem k tradičnímu parfemářskému řemeslu. Za každou vůní tak stojí osobitý příběh předávaný z generace na generaci, který dokonale zachycuje prchavost okamžiku. Niche, to jsou i luxusní flakóny, překvapivě dlouhá výdrž a množství unisex parfémů, které napomáhají bořit hranice mezi ryze dámskou a pánskou vůní. Na Elnino.cz naleznete nejen ty nejznámější značky jako Amouage, Armani Prive nebo Montale Paris. Chcete-li se odlišit a nezapadnout v davu, pak byste rozhodně měli vyzkoušet některou z niche vůní na vlastní kůži.

Znáte exkluzivní niche parfémy? Nevíte, o co přicházíte

...
... | Zdroj: El nino parfum
...
... | Zdroj: El nino parfum
...
... | Zdroj: El nino parfum
...
... | Zdroj: El nino parfum