Měsíc módy

Džíny 2017: Nejzásadnější trendy tohoto podzimu

19. září 2017 • 06:00
 • Džíny bývají brány jako základ šatníku. Platí to, pokud se bavíme o černých skinny nebo klasických tmavě modrých. Ty letošní ovšem podléhají zábavným trendům. Podlehnete také?

  Letošní džínové trendy jsou všelijak rozmanité, jen ne nudné. Potkávají se styly z různých dekád, nohavicím vládne vintage inspirovaný sedmdesátkami, z přelomu milénia se pro změnu vrací výšivky a nejrůznější ozdoby. Jednotlivé trendy se navíc mohou i prolínat. Než vyrazíte na nákupy, pojďte si představit ty nejzásadnější.

  Patchwork denim3671673:gallery:true:true

  Tento trend si oblíbily supermodelky Gigi a Bella Hadid, pokud je příliš nemusíte, pak si v nich představte ikonu sedmdesátek Jane Birkin. Džíny sešité z různých odstínů denimu mohou být modré nebo černé a ideálně by měly být na konci nohavic rozpárané. Díky tomu vypadají jako cool vintage kousek ze second handu. 

 • Rozpárané kulotky3671658:gallery:true:true

  Variací na patchwork trend jsou džíny střihu culottes (se širokými a zkrácenými nohavicemi), které vypadají, jako byste si je chtěla prodloužit, a tak jste rozpárala lem nohavic. Anebo zkrátka ustřihla. Pokud máte pocit, že na krátkou variantu už je zima, klidně sáhněte po dlouhých flare. 

  Jak se nazývají různé střihy džín a které jsou které? Podívejte se na video.
  Velký džínový manuál: Které jsou flare, mom nebo skinny? VIDEO Adam Balažovič/BPŽ

 • Výšivky etc.3671674:gallery:true:true

  Od té doby, co je na přehlídkách Gucci představil návrhář Alessandro Michele, jsou výšivky všude. Po košilích, šatech a doplňcích přirozeně zaplavily i džíny. Ale u vyšívaných kytek to zdaleka nekončí, nosí se i perličky, cvočky, různé kamínky, čouhající nitě či barevné cákance. Zásadním je u tohoto trendu střih, u něhož platí, že čím volnější, tím víc cool budete vypadat. 

 • S viditelnými zipy3671671:gallery:true:true

  Pryč jsou časy, kdy měl být zip na džínách diskrétně schovaný. Od té doby, co návrhář Demna Gvasalia představil kolekci džín Vetements x Levi's, padly v této oblasti všechna tabu. Obnažené zipy mohou mít buď klasickou délku, nebo mohou dosahovat k rozkroku a dokonce ještě dál až na zadek, což je hodně sexy varianta. Troufnete si na ni?

  A kam vyrazit na nákupy? Podívejte se, jaké kousky jsme pro vás vybrali z aktuálních kolekcí.

  Fotogalerie

  25 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek