Corporate chic: Konzervativní firemní dress code je novým trendem!

Vypadá to, že letní bezstarostná rozevlátost je ta tam. Podzimní trendy s sebou mimo jiné přinášejí návrat ke konzervativním střihům a barvám, aktuálně v podobě kalhotových kostýmů. Ty letos nechyběly snad v žádné kolekci světových módních návrhářů a značek. 

Že mladí lidé pohrdají korporátní firemní kulturou? To se možná brzy změní, alespoň co se týče nadcházející sezony a stylu oblékání. Do módy se totiž ve velkém vrací nejen kalhotové kostýmy, ale i estetika evokující Wall Street a svět tvrdého byznysu.

Pánský styl v ženském šatníku, který dodává respekt, sebedůvěru a umocňuje pocit nezávislosti, není samozřejmě žádnou novinkou. Saka se širokými rameny se nosila už v 80. letech, kdy začaly ženy pronikat na vysoké manažerské pozice, a přetrvala i do let devadesátých, kdy je s oblibou nosila například Winona Ryder nebo topmodelka Christy Turlington.

Současnou ikonou byznys stylu je například Victoria Beckham, která kompletně upustila od nepohodlných sexy oblečků a nahradila je elegantními saky a ležérně širokými kalhotami. K tomu tenisky, podobně jako Newyorčanky spěchající do práce v 90. letech, protože kdo by ztrácel čas klopýtáním na podpatku. Na druhou stranu kalhotové kostýmy se prosazují i na večírky, kde jsou naopak podpatky velmi žádoucí. Inspirujte se třeba Karolínou Kurkovou.

Byznys styl, to samozřejmě nejsou jen kalhoty a sako, ale také úzké sukně, roláky, košile, halenky s mašlí u krku, tenké proužky, kostky nebo zajímavé šátky. Ale jsou to právě kalhotové kostýmy, které letos zažívají comeback a objevily se snad ve všech kolekcích světových návrhářů i módních řetězců.

Podívejte se do galerie na naše tipy na nákupy.