Louboutin navrhl lodičky Star Wars! Kdo další se nechal inspirovat předalekou galaxií?

Už celých 40 let hýbou Star Wars světem! Děti si přejí pod stromeček lego vesmírné lodi Hana Sola Millennium Falcon, muži hrdě nosí mikinu s temným Darth Vaderem a my si s oblibou vychutnáme kávu z hrnečku se Stormtrooperem. A tak není divu, že se tímto fenoménem inspirují i přední světoví návrháři. Tak pěkně popořadě!

Půl roku po odvysílání čtvrté epizody (pro ty, kteří stále tápou - to je ten nejstarší díl) vyšel v módním magazínu Vogue speciál s názvem The Force of Fur, tedy Síla kožešiny, který byl celý doprovázen postavami ze Star Wars. O dva roky později se inspiroval i francouzský návrhář Thierry Mugler a předvedl modely, za které by se nestyděla ani královna Padmé Amidala. Právě ona natolik zaujala božského Yvese Saint Laurenta, že vytvořil speciální sběratelskou kolekci líčidel právě s královnou z planety Naboo. Ta se vyprodala během dvou týdnů.

A tím zdaleka nekončíme. V roce 2011 ovládly přehlídku Balenciaga modely návrháře Nicolase Ghesquière, tehdejšího dvorního tvůrce značky, který se inspiroval právě Darth Vaderem a Jedii. Značka Maya Hansen si zase o dva roky později vypůjčila na madridský Fashion Week účes princezny Leiy Organy.

Posledním z předních návrhářů, kteří se nechali unést kultovními Star Wars, není nikdo jiný než Christian Louboutin. Ten vytvořil čtyři typy lodiček inspirované osmou epizodou, která právě míří do kin. Samozřejmě ani jedněm z nich nechybí ikonická červená podrážka. Nejenže jeho zbrusu nová minikolekce potěší oko každého fanouška Star Wars, ale také se "louboutinky" během prosince vydraží pro dobrou věc. Konkrétně pro neziskovou organizaci Starlight Children's Foundation, zajišťující komfort v dětských nemocnicích.

A nezapomeňte! Od 14. prosince je osmá epizoda Star Wars: Poslední z Jediů v našich kinech! Ať vás síla provází, hlavně před Vánoci!

A aby vám to nebylo líto, našly jsme i super kousky v běžně dostupných obchodech. Můžete v nich zazářit, až vyrazíte na Star Wars do kina, nebo je zkrátka nosit, kdykoliv se vám zachce, jako hrdá fanynka!