.

. Zdroj: L'ORÉAL Česká republika s.r.o.

Značka Garnier je oficiálně schválena organizací Cruelty Free International v rámci programu Leaping Bunny

Kosmetickou značku Garnier a její oblíbené přípravky, jako jsou například ikonické micelární vody, řada péče o vlasy Fructis, barvy na vlasy Color Naturals či další produkty péče o pleť a tělo, známe snad všichni. Nejen pro každého milovníka této značky máme skvělou zprávu. Všechny produkty značky Garnier na celém světě jsou nyní oficiálně cruelty free – značka získala schválení od organizace Cruelty Free International (CFI) v rámci Leaping Bunny programu. CFI je přední organizace bojující za ukončení testování na zvířatech a představuje zlatý standard v oblasti cruelty free.

Garnier je jednou z největších globálních značek, kterou organizace Cruelty Free International v rámci programu Leaping Bunny kdy schválila. Jde o obrovský krok nejen pro značku Garnier, ale pro celé kosmetické odvětví. Garnier působí v 64 zemích světa a ročně prodá kolem 1,8 miliardy produktů. V loňském roce se Garnier navíc zavázal ke komplexnímu programu udržitelnosti Green Beauty, jehož cílem je transformovat každou fázi hodnotového řetězce značky a významně snížit dopad na životní prostředí.

„Garnier se angažuje proti testování na zvířatech již od roku 1989. Oficiální schválení organizací Cruelty Free International v rámci programu Leaping Bunny je pro značku obrovský milník, a vždy šlo o důležitou součást naší mise Green Beauty. Dnes Garnier udělal další krok k tomu, aby se stal plně oddanou, skutečně udržitelnou a transparentní značkou, která přináší Green Beauty každému z nás,” řekl Adrien Koskas, globální ředitel značky Garnier.

.
. | Zdroj: Cruelty Free International

Schválení musí být uděleno všem produktům

Schválení v rámci programu Leaping Bunny není snadné získat. Program Leaping Bunny vyžaduje, aby značky detailně zanalyzovaly a prověřily celý svůj dodavatelský řetězec, včetně veškerých surovin a jednotlivých ingrediencí, pro jakékoliv případy testování na zvířatech. V případě značky Garnier to znamená, že musela zajistit prohlášení od více než 500 dodavatelů, kteří dodávají více než 3 000 různých ingrediencí z celého světa.

Schválení musí být uděleno všem hotovým produktům značky – jednotlivé produkty nebo položky nelze schválit samostatně. Velmi přísný proces schvalování zajišťuje, že ať už si kdekoliv na světě koupíte jakýkoliv produkt Garnier, můžete mít naprostou jistotu, že odpovídá striktním pravidlům Leaping Bunny.

.
. | Zdroj: L'ORÉAL Česká republika s.r.o.

„Značku Garnier známe snad všichni. Spolupracovat s jejími představiteli na ukončení testování na zvířatech v kosmetickém odvětví a oficiálně ji schválit v rámci programu Leaping Bunny pod organizací Cruelty Free International je velký milník. Po dobu několika měsíců pečlivě ověřovali představitelé značky Garnier veškeré své dodavatele a zdroje, výsledkem jsme si tedy naprosto jistí,” řekla Michelle Thew, CEO organizace Cruelty Free International.