Zdravá a krásná pleť bez skvrnek

Zdravá a krásná pleť bez skvrnek Zdroj: ČTK

Změna může být převratná
Ruce před a po zákroku
Provádění změn v prostředí dekoltu
4
Fotogalerie

Zbavte se přes zimu pigmentových skvrn

Pihy, pigmentové skvrny, jsou malé či větší skvrny kožního barviva na pokožce. Jejich vznik ovlivňují především geny a slunce, které nutí buňky melanocyty produkovat kožní barvivo, melanin, tedy naši ochranu kůže před ultrafialovým zářením. Hnědavé pigmentace mohou vzniknout i jako následek spálení kůže, zánětů, užívání antikoncepce, hormonálního onemocnění či věku.

V Asklepionu - Klinice a institutu estetické medicíny - zásadně platí, že lékař nejprve musí každou pihu či pigmentovou skvrnu diagnostikovat. Erudovaní dermatologové v Asklepionu mají jako pomocnou diagnózu k dispozici i vysoce inteligentní technologie. Pokud existuje sebemenší podezření, že by znaménko mohlo být nebezpečné, odebere lékař vzorek tkáně pro histologické vyšetření.

Zima je pro odstranění pigmentací ideální

Možností odstraňování, nebo alespoň korekcí nechtěných pigmentací na kůži je hned několik – od různých bělicích přípravků, kosmetické kamufláže přes chemické peelingy až po laserové ošetření. Způsob, efekt a četnost ošetření jsou samozřejmě závislé na druhu pigmentace. Proto před samotným laserovým ošetřením probíhá vždy konzultace s lékařem. Ten posoudí, o jaký druh pigmentace jde, a navrhne nejvhodnější ošetření.

Chemický peeling s dobrým výsledkem? Jedině u dermatologa

Účinkem ovocných kyselin nám chemický peeling pomůže odstranit staré zrohovatělé buňky kůže, urychlí novotvorbu povrchové vrstvy kůže (epidermis), zatahuje póry, reguluje tvorbu mazu a hydratuje kůži. Provádíme ho opakovaně (většinou 4x) v intervalech 7- 14 dní. Jednou z ideálních možností ošetřování pigmentací je bezprostředně po chemickém peelingu ošetření světlem IPL.

Intenzivní pulzní světlo s pigmentacemi zatočí

Přístroj IPL, tedy intenzivní pulzní světlo, používají dermatologové v Asklepionu především pro odstranění drobných pigmentací. Velmi dobře po jeho aplikaci mizí i tzv. stařecké skvrny na rukou či v dekoltu. Ke stoprocentnímu účinku jsou potřeba alespoň dva zákroky. Aplikace je velmi citlivá. Pihy ihned ztmavnou, poté zesvětlají a zmizí do 2 – 3 dnů. Při částečném přetrvávání, u drobných lokalizovaných pigmentací a u výrazně světlých skvrn můžeme provést ošetření laserem.

Fontána mládí zbaví pleť všech nedokonalostí

Krásná pleť je především dobře hydratovaná, bez vrásek, žilek a pigmentových skvrn. To vše umí unikátní kombinace čtyř ošetření, kterou v Asklepionu nazývají Fontána mládí pro její silný omlazující účinek. Jde o čtyři procedury, které zvládnete během dvou návštěv v Asklepionu – omlazení výše zmíněným IPL, dále radiofrekvence eMatrix, hydratace kyselinou hyaluronovou a finální omlazení pleti laserem, který vám dermatolog vybere na míru přesně podle typu vaší pleti. Ošetření se vzájemně skvěle doplňují a zajistí, že vaše pleť bude bezchybná a dlouhodobě omlazená.

Doporučujeme

Načíst další články