.

. Zdroj: astoreo.cz

Pevné bříško i dokonale hladká pokožka? Připravte se na plavkovou sezónu s moderními pomocníky

S nástupem léta si zejména dámy dávají jasný cíl: vyrýsovat postavu do plavek. Fitness centra máme již otevřená, stejně efektivní ale může být i cvičení doma. Stačí zvolit správné cviky. Svou snahu můžete podpořit i moderním pomocníkem v podobě elektrostimulátoru, s nímž lze posilovat svalstvo téměř kdykoliv, a ještě během toho stihnete uvařit nebo uklidit. Léto si žádá také dokonalé oholení, které jednoduše a bezbolestně zajistí IPL epilace.

První den meteorologického léta je za námi a plavková sezóna se kvapem blíží. Hlavně ženy tak zintenzivňují svou péči o postavu, aby na pláži i u bazénu zazářily. Díky slábnoucí pandemii je již možné navštěvovat i fitness centra, efektivně vyrýsovat své tělo však hravě zvládnete i doma. K pevnému bříšku, stehnům i zadečku totiž nutně nepotřebujete drahou posilovací výbavu – k nejefektivnějším cvikům patří i ty velmi „technicky“ jednoduché, jako jsou sedy-lehy, dřepy, panáky, výpady, sklapovačky a podobně. K dokonale pevnému a vyrýsovanému bříšku je ideální například také na pohled „líný" plank. Když si každý den najdete alespoň půlhodinku a zacvičíte si kombinaci zmíněných cviků a třeba přidáte i pár dalších na posílení středu těla, můžete se za pár týdnů těšit z pevné a vyrýsované postavy.

Zpevnit svaly i při vaření? S moderním pomocníkem je to hračka

Nemáte bohužel čas dát si každý den do těla, anebo vás tlačí čas a svou figuru potřebujete zpevnit rychleji? Pak jistě oceníte i moderní pomocníky, mezi nimiž v posledních letech nabývají na popularitě svalové elektrostimulátory. Stimulace svalů elektrickými impulsy se již léta využívá jako léčebná metoda například u pacientů s ochablými svaly či po úrazech pohybového aparátu. Řadu let již slaví úspěchy i v zahraničních fitness centrech, do Česka se však dostala až relativně nedávno. „Základem práce svalů jsou jejich kontrakce a následné uvolnění, při čemž se sval zpevňuje a také spotřebovává energii. Elektrické impulsy ze stimulátorů vlastně zjednodušeně řečeno suplují funkci mozku, který při pohybu dává svalům pokyny ke stahování. Sval se díky elektrostimulaci posílí, tkáně kolem něj se prokrví, uvolní se rovněž svalové napětí. Praktické domácí elektrostimulátory na sobě můžete mít při úklidu, vaření, hraní si s dětmi nebo klidně i při odpočinku u televize. Přirozený pohyb samozřejmě dlouhodobě nenahradí, ale jako pomocník pro podporu tvarování postavy poslouží skvěle,“ říká Magda Jandová, brand manažerka e-shopu Astoreo.cz, který vedle produktů pro domácí pohodu nabízí i řadu pomocníků pro zdraví a krásu.

Ekostimulátor můžete mít na sobě i při vaření
Ekostimulátor můžete mít na sobě i při vaření | Zdroj: astoreo.cz

Hladká pokožka celé léto? Vsaďte na sílu světla

K celé letní sezóně patří u žen i zvýšená pozornost věnovaná zbavování se chloupků. Například podle květnového průzkumu společnosti dm drogerie se 7 z 10 Češek holí alespoň jednou týdně. Přímo v létě se pak dvě třetiny respondentek zbavují chloupků ještě častěji než v zimě. Nejčastěji je k tomu vede vlastní komfort (v 79 % případů) a ohled na hygienu (78 %), ale často – v 68 % případů – i pohled okolí. Mezi vůbec nejoblíbenější způsob holení patří depilace žiletkou, a to ať už strojky s vyměnitelnými hlavicemi, nebo jednorázovými holítky. Tato metoda je rychlá a bezbolestná, často ale vede k podráždění pokožky, zejména při holení intimních partií. Problémy obvykle přináší především holení na sucho nebo používání již ztupených žiletek. K podráždění může vést také holení proti směru růstu, které sice chloupky snáze odstraní, ale k pokožce není příliš šetrné. Lepší je proto při holení začít po směru a nakonec, až budou chloupky kratší, oholit vše ještě jednou opačným směrem.

K dlouhodobě hladké pokožce si však dnes lze pomoci i velmi efektivními moderními metodami. Mezi jednu v současnosti nejefektivnější metodu epilace patří takzvaná IPL (z anglického Intense Pulsed Light) epilace. Funguje na principu ničení buněk váčku chloupku pomocí takzvané selektivní fytotermolýzy. „Laicky řečeno, světelný pulz spálí váček, z něhož ochlupení vyrůstá, takže chloupek vypadne a v ideálním případě již nenaroste, minimálně se však jeho růst značně zpomalí,“ vysvětluje Magda Jandová. S IPL epilátory se nejen můžete potkat v profesionálních kosmetických salónech, ale pořídit si je dnes lze i domů. Jejich použití je naprosto snadné a u kvalitních a prověřených značek se není třeba bát jakéhokoliv poškození kůže. Metodu by však neměly používat těhotné ženy a lidé s některými zdravotními potížemi. Bohužel je IPL epilace rovněž téměř neúčinná u lidí se světlými chloupky. To proto, že světelný pulz potřebuje ke svému přenosu k váčku chloupků tmavý pigment melanin, kterého je ale u blond, zrzavých či šedých chloupků jen málo.

Moderní pomocníci pro vaši krásu

Elektrostimulátor svalů EMS Beurer

Rádi byste zpevnili své svalstvo a zvýšili si fyzickou kondici, ale nemáte čas či možnost trávit hodiny v posilovně? Elektrostimulátor svalů EMS Beurer je jednoduchým způsobem, jak podpořit svoje svaly a zpevnit svou figuru. Balení obsahuje břišní stimulátor a dva končetinové stimulátory pro oblast paží a stehen z flexibilního a měkkého silikonového materiálu. Vybrat si můžete z 15 stupňů intenzity. Koupíte na Astoreo.cz.

.
. | Zdroj: astoreo.cz

Cena: 1 799 Kč, odkaz na produkt zde.

Epilátor Beurer IPL 8500

Epilace pomocí světelné technologie IPL (intenzivní impulzní světlo) patří mezi aktuálně nejúčinnější formy epilace a je používaná dermatology pro profesionální odstranění chloupků. Technologie IPL deaktivuje vlasový folikul hluboko pod kůží, a tím snižuje pravděpodobnost růstu ochlupení. Již po několika měsících pravidelného používání docílíte trvalého odstranění veškerých viditelných chloupků. Kompaktní design epilátoru Beurer IPL 8500 umožňuje snadné použití i na malých a špatně dostupných částech těla. Integrovaný UV filtr se postará o ochranu pokožky a funkce detekce tónu pleti automaticky nastaví správnou úroveň energie. Koupíte na Astoreo.cz.

.
. | Zdroj: astoreo.cz

Cena: 12 999 Kč, odkaz na produkt zde.

Kosmetické zrcadlo s osvětlením Beurer BS 49

Mějte svou krásu pod drobnohledem. Luxusní stolní zrcátko s chromovým povrchem si na vás díky integrovaným LED diodám dokonale posvítí. S možností až 7násobného zvětšení, dotykovým senzorem, nastavitelnou intenzitou světla či funkcí automatického vypnutí po 15 minutách bude vaše péče o sebe ještě dokonalejší. Koupíte na Astoreo.cz.

.
. | Zdroj: astoreo.cz

Cena: 1 199 Kč, odkaz na produkt zde.

Doporučujeme

Načíst další články