Elixír mládí: kyselina hyaluronová

Prezentace klienta |  28. listopadu 2019 • 00:00
• Foto: Asklepion

Kdo by neznal kyselinu hyaluronovou? Tato tělu vlastní látka se přidává do mnoha kosmetických přípravků. Své nezastupitelné místo má i v estetické medicíně, kde se využívá k intenzivní hloubkové hydrataci a vyhlazení vrásek.

Spotřeba kyseliny hyaluronové extrémně roste. Je to dáno její velkou popularitou a s tím spojeným nárůstem pracovišť, které její aplikaci nabízejí. Buďte však při výběru takového místa obezřetní. Ne všude narazíte na odborníky. „V některých případech jsou lékaři v aplikaci kyseliny hyaluronové výborně školeni. Ale najdou se i odvážlivci, kteří se do toho pouštějí bez jakéhokoli vzdělání, dokonce ani nejsou lékaři, takže to někdy může být nebezpečné byť laciné,“ říká doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., majitel Institutu Asklepion.

Autor: Asklepion

Proč je kyselina hyaluronová pro pleť blahodárná?

Kyselina hyaluronová má výjimečnou schopnost vázat na sebe velké množství vody, a tím dokonale hydratovat kůži, zlepšovat její texturu a vyhlazovat jemné vrásky. Její gelová (zasíťovaná) forma se používá k vyplnění hlubších vrásek, vpadlých jizev nebo ke konturování obličeje. Často řeší problém úzkých či nesouměrných rtů, zvýrazňuje lícní kosti nebo remodeluje ustupující bradu. Léčebné a omlazující účinky kyseliny hyaluronové se využívají také v gynekologii. Těhotenství, porody a menopauza jsou úzce spojeny s řadu bolestivých a nepříjemných tělesných změn. Aplikace kyseliny hyaluronové dokáže ženám ulevit: léčí inkontinenci, zmírňuje bolestivé jizvy a ulevuje od pálení a svědění pochvy.

Výhoda kyseliny hyaluronové? Dočasný účinek

Přijde vám toto tvrzení zvláštní? Není. Dermatologové se trvalým výplním vyhýbají velkým obloukem. A to proto, že mohou způsobovat alergické reakce, chronické záněty nebo jiné nežádoucí účinky. Zároveň je třeba si uvědomit, že proces stárnutí je postupný a nezadržitelný. Praxe ukázala, že s tím, jak okolní kůže stárne a ochabuje, projevují se trvalé výplně na pokožce jako neestetické hrbolky a povrchové nerovnosti, které lze odstranit pouze chirurgicky. Dermální výplně na bázi kyseliny hyaluronové jsou vstřebatelné, jejich účinek je tedy dočasný. Navíc při neuspokojivého výsledku lze kyselinu hyaluronovou okamžitě rozpustit.

Autor: Asklepion

Proti vráskám funguje komplexní péče o pleť

Ideální dermatologická péče o pleť nespočívá v jednom ošetření, ale v komplexní a pravidelné péči. Stárnutí probíhá jak na povrchu kůže, tak v jejích hlubších vrstvách a je spojeno s úbytkem kolagenu, elastinu a kyseliny hayluronové stejně jako s tvorbou pigmentových skvrn či vrásek. „Na našem pracovišti nabízíme pacientům kombinaci 4 nejúčinnějších ošetření podle typu a stavu pleti, která se vzájemně skvěle doplňují a zajistí, že pokožka bude do hloubky hydratovaná, bez vrásek, žilek, pigmentací a dlouhodobě omlazená obnovenou tvorbou kolagenu. Tedy 4 prověřené postupy vybrané konkrétnímu klientovi na míru pro vyhlazení vrásek, hydrataci a sjednocení tónu pleti," říká MUDr. Hana Smutková, primářka oddělení dermatologie Asklepion.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy