Antipollution nebo tint: Jak se vyznat v tajemných názvech make-upů?

Taky si někdy při nákupu make-upu připadáte jako Bedřich Hrozný při luštění hieroglyfů? Není divu, když na každé lahvičce najdete tisíc nejrůznějších nápisů slibujících... co vlastně?

Rozjasňující (radiant)

Takto označené přípravky mají obvykle lehčí složení a jsou vytvořeny k tomu, aby dodaly obličeji zářivý, ale přirozený vzhled. Obsahují rozjasňující výtažky nebo drobné částečky slídy odrážející světlo. Ve výsledku je vaše pleť tak nějak hezčí. Krytí ale nabízejí spíše lehčí.

Tónovaný krém (tint)

Obsahuje drobné částečky pigmentu, zapouzdřené v malých kapslích, a to v lehkém gelu nebo krému. Takový produkt slibuje hlavně sjednocení pleti. Hodně se podobá BB krému, ale na rozdíl od něj bývá dostupný v širší škále odstínů a jde opravdu o čistě dekorativní kosmetiku. Pokud chcete vysoké krytí, poohlédněte se jinde.

Dlouhotrvající (long-lasting)

Osm nebo dvanáct hodin? Tak tím už dneska nikoho neoslníte. Nové dlouhotrvající make-upy slibují výdrž šestnáct, nebo dokonce dvacet čtyři hodin! Jestli ale opravdu zvládnou celý den, doporučujeme testovat pouze v extrémních případech. Pokožka přece jenom potřebuje občas pár hodin sama pro sebe. Ruku v ruce s dlouhou výdrží jde také vyšší krytí. Betonového efektu se už přitom bát nemusíte.

Omlazující (anti-aging)

Co si budeme povídat, tohle slovo patří v současnosti v kosmetickém průmyslu k nejhojněji používaným (a někdy i zneužívaným). Make-upy s tímto označením slibují přirozený finiš s projasňujícím efektem a často obsahují kyselinu hyaluronovou, která pleť opticky vypne a vyplní.

Otěruodolný (transferresistant)

Byly jsme tam asi všechny. Kolikrát se vám stalo, že váš make-up skončil při oblékání na tričku, šatech, košili a samozřejmě hlavně na bílých kouscích? Novodobé přípravky slibují, že se vám nic z toho znovu nepřihodí. Zařídit to mají látky, které pigment udrží na místě (na vašem obličeji) až do okamžiku, kdy se setká s odličovacím přípravkem.

Chránící před vnějším znečištěním (antipollution)

Nejžhavější trend pečující kosmetiky pronikl už i do oblasti líčení. Přípravky slibující ochranu před znečištěným prostředím v sobě obsahují koktejl antioxidantů, který bojuje nejen s volnými radiály, ale také s mdlou pokožkou.

Hydratační (hydrating)

Pokud vás trápí suchá pleť, určitě už jste vyzkoušela v rámci péče o ni kdeco. Svou pokožku ale nemusíte ochuzovat o hydrataci, ani když jde o make-up. Dobře jí udělají složky jako kyselina hyaluronová nebo vitamin E.

TIP NA VIDEO:Podívejte se, jaký make-up je nejlepší.

Mnohem více informací o kráse i zdravém životním stylu najdete v aktuálním čísle časopisu Dieta. Čeká vás mimo jiné článek o chůzi i běhu a také rozhovor s Ewou Farnou.

Nestíháte zajít do trafiky? Objednejte si časopis v našem iKiosku. Poštovné je zdarma!

Tipy na make-upy najdete v galerii: