Kabelky a boty s výšivkou: Doplňky, které ovládnou letošní podzim

Tím, čím byly v létě proutěné kabelky a sandále na slaměném klínku, budou na podzim doplňky vyšívané, s motivem květin a v tlumených barvách podzimní krajiny. 

Kdybychom měli jmenovat jeden důvod, proč teď letí květinové výšivky doslova na všem, pak by jistě zněl: Gucci. V čele tohoto módního domu už více než dva roky stojí italský návrhář Alessandro Michele, který z něj činí jednu z nejvlivnějších módních značek současnosti.

Byl to právě Alessandro, kdo přišel s konceptem Gucci zahrady, fantaskního světa plného pestrých potisků, sytých tónů a luxusních výšivek se zvířecími i květinovými motivy. To on je začal kombinovat s tradičními vzory, jako jsou bretonské pruhy, flanelová kostka nebo ikonické plátno kabelky Dionysos.

Opulentní Gucci estetika, která se může jevit na první dojem jako povýšená a přeplácaná, záhy ovládla i současné trendy. Začalo to květinovými výšivkami na denimu a pruhovaných košilích a pokračuje to právě doplňky a botami.

Ty, které najdete v aktuálních kolekcích obchodních řetězců, se většinou drží střídmého podkladu černé a květinové výšivky na nich hrají příjemnými tóny vínové, okrové či tmavě zelené. Dokážou tedy rozzářit šedivý outfit i den, ale jen tak decentně, jak se na podzimní trendy sluší. Určitě si aspoň jedny boty nebo kabelku pořiďte, inspiraci na nákupy najdete ve fotogalerii.