Jak nosit kožich? Umělý a barevný jako Skandinávky!

Zima přichází a před námi jsou nejméně tři měsíce, kdy budeme muset řešit nejen co na sebe, ale také co na sebe, aby nám nebyla zima. Jednou z možností je pořídit si stylový kožíšek, který můžete klidně vrstvit přes sako nebo přes kabát. A abyste opět nesklouzla k nudné šedi nebo černi, vyberte si barevný. Tmavě zelený, vínový, pastelově růžový nebo modrý... Jak a s čím ho kombinovat?

Jsou v zásadě dvě možnosti, jak nosit barevný kožíšek, aniž byste přitom vypadala jako na útěku z cirkusu nebo svého času Lenka Kořínková. Ta první je jistější: Ve zbytku outfitu vsaďte na naprostý minimalismus, černou, bílou, šedou, maximálně jednoduché džíny.

Ta druhá možnost je z kategorie "vysoká škola stylu" a vyplatí se, jen pokud zvládnete na ulici pohledy lidí a současně trochu ovládáte umění stylingu. Když se podíváte na styl Skandinávek, snadno můžete získat pocit, že se dá barevný kožich kombinovat téměř se vším – vzory, jiné výrazné barvy, jakékoliv doplňky. Ve skutečnosti jde ale především o promyšlenou hru kontrastů.

Kožich působí žensky a opulentně, je tudíž třeba dodat outfitu trochu nadsázky například boyfriend džínami, tričkem s potiskem, sportovními kalhotami s lampasy nebo teniskami. Skvěle se snese i se šaty, ale znovu... vezměte si k nim opět raději tenisky, ať nesklouznete spíše k ruskému stylu. Rozhodně se ale vyplatí luxusní kabelka anebo doplňky ve vintage stylu.

Na druhou stranu, klidně si k němu vezměte štrasové náušnice, které jsou teď žhavým trendem. A pozor na make-up. Zde rozhodně platí, že méně je více.

Barevné kožíšky jsou právě teď k mání v obchodech, podívejte se do fotogalerie na naše tipy.